Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki wystartują w ERC. Kolejni Polacy w stawce

Tymoteusz Jocz wystartuje w ERC
Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki wystartują w szutrowych rundach ERC (Fot. JOCZ Rally Team)

Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki podzielili się planami na nadchodzący sezon. To kolejna ekipa z Polski, która zaznaczy swoją obecność w Rajdowych Mistrzostwach Europy – FIA ERC. Zespół przygotowuje się do startów w szutrowych rundach, ale nie wykluczają obecności na asfaltowych „oesach”.

Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki przedstawili swoje plany na starty w sezonie 2023. Ekipa będzie kontynuować rywalizację w Fordzie Fiesta Rally4, aczkolwiek jakiś czas temu poinformowali, że rozpoczęli budowę drugiego takiego samochodu. Ich pierwsza rajdówka mocno ucierpiała w Rally Zemaitija.

Zobacz: Efren Llarena zdradza plany. Powalczy o mistrzostwo ERC

– Mamy możliwość pojechania sezonu sprawdzoną, znaną nam konstrukcją, do której będziemy posiadać dużo zapasowych części. Cały czas jednak staramy się iść do przodu, rozwijać i stawać się bardziej „profesjonalnym” teamem – tłumaczą zawodnicy JOCZ Rally Team.

Na początek planują start w co najmniej czterech rundach Mistrzostw Europy – FIA ERC. Pierwszym przystankiem będzie Rally Serras de Fafe w Portugalii. Ekipa miała w planach start w tej imprezie w ubiegłym sezonie, ale plany nie doszły do skutku.

– Jak przystało na portugalską rundę spodziewamy się licznej konkurencji, a co najważniejsze rywalizacji na wysokim poziomie. Pierwszą rzeczą jaką chcemy spełnić podczas drugiego weekendu marca to przede wszystkim osiągnięcie mety. Z naszego tempa damy wszystko co możemy, żeby wynik również był satysfakcjonujący – informuje ekipa JOCZ Rally Team na Facebooku.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Po imprezie w Portugalii, Jocz i Judycki planują pojawić się na Rajdzie Polski, a później wybiorą się na Rajd Lipawy. Na początku lipca zameldują się w Szwecji na Royal Rally of Scandinavia. Wszystkie powyższe imprezy są rozgrywane na szutrowych odcinkach. Ekipa zastanawia się jeszcze nad poszerzeniem programu o start w imprezach asfaltowych.

Harmonogram FIA ERC 2023

  • Rally Serras de Fafe e Felgueiras – 10-12 marca, Fafe, Portugalia
  • Rally Islas Canarias – 5-6 maja, Las Palmas, Hiszpania
  • 79. Rajd Polski – 20-21 maja, Mikołajki, Polska
  • Tet Rally Liepaja – 17-18 czerwca, Lipawa, Łotwa
  • Royal Rally of Scandinavia – 7-8 lipca, Varmland, Szwecja
  • Rally di Roma Capitale – 29-30 lipca, Rzym, Włochy
  • Barum Czech Rally Zlin – 19-20 sierpnia, Zlin, Czechy
  • 4. Rally Hungary – 7-8 października, region Zemplen, Węgry