Tymoteusz Kucharczyk debiutuje w GB3. Zaliczył dobry występ

Tymoteusz Kucharczyk zadebiutował w GB3 Championship

Tymoteusz Kucharczyk właśnie zadebiutował w serii wyścigowej GB3 Championship. Młody i obiecujący zawodnik z Polski zameldował się na torze Oulton Park. W pierwszym wyścigu zajął piąte miejsce.

Tymoteusz Kucharczyk bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszym wyścigu sezonu w ramach GB3 Championship. Na Oulton Park wywalczył szóstą pozycję w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu, a w drugiej próbie poszło trochę gorzej – zajął 9. miejsce.

Zobacz: Tymoteusz Kucharczyk podpisał nowy kontrakt! Trenował z Kubicą, wystąpi w GB3

Pierwszy wyścig rozpoczął się w dobrych warunkach atmosferycznych – świeciło słońce. Rywalizacja rozpoczęła się równo o godzinie 16. Polski zawodnik wystartował dynamicznie, dzięki temu utrzymał pozycję w początkowej fazie wyścigu.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Jednak szybko okazało się, że na torze nie ma zbyt wielu możliwości do wyprzedzania rywali. Kucharczyk podejmował kilka razy próbę wyprzedzenia Hedleya, ale bez efektu. Dopiero pod koniec wyścigu doszło do zamieszania na torze za sprawą dwóch kierowców, którzy się obrócili. Na trasę wjechał samochód bezpieczeństwa, a Polak zyskał w ten sposób piątą pozycję.

Po wznowieniu doszło do kolizji trzech bolidów na przedostatnim zakręcie. Jeden z samochodów stoczył się w stronę nadjeżdżających zawodników i mogło dojść do poważnej kraksy.

Po tym zdarzeniu nie doszło już do wznowienia wyścigu. Tymoteusz Kucharczyk zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu, a tymczasem na jego konto trafiło 19 punktów.

Zobacz: Tymoteusz Kucharczyk. Czy rośnie następca Roberta Kubicy?

Już w poniedziałek (11 kwietnia) startują kolejne wyścigi, w których pojedzie Kucharczyk. Rozpoczęcie rywalizacji nastąpi o godz. 10:35, a kolejny wyścig zaplanowano o godz. 14:50.