Ubiegłoroczny mistrz na pole position w Trofeo di serie

Piotr Ławski wystartuje z pole position do pierwszego wyścigu weekendu finałowej rundy Trofeo di serie. W piątkowych kwalifikacjach na Torze Poznań pokonał on Davida Dziwoka i Miłosza Matuszyka.

Ławski prowadził przez całą 25-minutową sesję, którą ostatecznie zakończył z rezultatem 2:05,199. Był to rezultat o 0,678 sekundy lepszy od Dziwoka. Matuszyk stracił do zdobywcy pole position 1,061 sekundy.

Matuszyk wypchnął w końcówce sesji z pierwszej trójki Michała Radołowicza, za którym uplasowali się Franz Dziwok i lider klasyfikacji generalnej Jakub Szablewski. Filip Dziwok był siódmy, przed Rafałem Piotrowskim i Sarą Kałuzińską. Kolejne pozycje zajęli startujący gościnnie w ten weekend Maciej Garstecki i Michał Gutt.