Uczestnik Rajdu Dakar wystartuje w Arctic Rally Finland!

440

Na starcie zimowej, drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata zobaczymy  utalentowanego i uniwersalnego kierowcę. Mowa tu o Mattiasie Ekströmie.

Mattias ma już za sobą udział w tegorocznej edycji Rajdu Dakar, w którym wystartował w kategorii UTV reprezentując zespół Yamaha Racing. Jednak ten zawodnik najbardziej kojarzony jest z Word RX, w którym przed pięcioma latami zdobył tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej. Zawodnik ten od niedawna jest związany z marką Cupra, z którą testuję w najróżniejszych warunkach prototypową konstrukcję do cyklu Extreme E – nowej serii zawodów typu cross-country dla elektrycznych samochodów.

Warto też dodać, że Mattias swoją karierę w sportach samochodowych zaczynał właśnie od rajdów, w których startował Fordem Escortem RS Cosworth, Skodą Fabią WRC oraz Rally2. Podczas Rajdu Niemiec 2006 właśnie za kierownicą Fabii WRC zajął jedenastą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Mattiasie Ekström przed rokiem wystartował w trzech domowych imprezach w Skodzie Fabii R5 Evo natomiast w 2019 mogliśmy go oglądać w czasie Rally Legend, na którym to zaprezentował Audi S1 EKSRX. Na śnieżnych trasach w okolicach Laponii pojawi się najprawdopodobniej w Fabii Rally2 ścigając się w WRC 3.