piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiUdany debiut Kaprzyka w ELMS

Udany debiut Kaprzyka w ELMS

Mateusz Kaprzyk ma za sobą udany debiutancki sezon w wyścigach European Le Mans Series w barwach polskiej ekipy Inter Europol Competition. 

20-latek z Katowic, który sezon wcześniej w debiucie został pierwszym Polakiem punktującym w prestiżowych, włoskich mistrzostwach Formuły 4, w tym roku wystartował w pełnym cyklu ELMS.

Z sześciu wyścigów, w których wziął udział, podopieczny PKN ORLEN ukończył i zapunktował w pięciu, kończąc sezon na szóstej pozycji w klasyfikacji zespołowej i ósmej w klasyfikacji indywidualnej kierowców.

Kaprzyk imponował za sterami 455-konnego prototypu Ligiera już podczas pierwszej rundy na legendarnym torze Formuły 1 w Barcelonie. Katowiczanin spektakularnie przebił się wówczas z szesnastej na ósmą pozycję i uzyskał czwarty najlepszy czas całego wyścigu w klasie LMP3.

Podczas kolejnej rundy, na austriackim Red Bull Ringu, młody Polak wywalczył razem z zespołem swój najlepszy rezultat w ELMS, piąte miejsce, ale jeszcze lepsze tempo pokazał na włoskiej Monzy i portugalskim Portimao, gdzie zajął odpowiednio siódmą i szóstą lokatę.

We Włoszech był jednym z najszybszych kierowców całego wyścigu. W Portugalii widowiskowo przebił się z trzynastej na trzecią pozycję podczas pierwszej godziny rywalizacji i ponownie uzyskał jeden z najlepszych czasów wyścigu.

„To był bardzo emocjonujący i wymagający sezon – mówi Mateusz Kaprzyk. – Wiedziałem, że debiut w tak prestiżowej serii będzie sporym wyzwaniem, ale przystąpiłem do niego z ambitnymi celami. Choć część torów była dla mnie nowa, a rywale bardzo szybcy, to jednak wielokrotnie ocieraliśmy się razem z moim zespołem o podium. Zebrałem także mnóstwo cennego doświadczenia, które zaprocentuje z pewnością w kolejnym sezonie. Chciałbym bardzo podziękować zarówno mojemu zespołowi, Inter Europol Competition, polskim kibicom, którzy dopingowali nas podczas każdej rundy, jak i naszym partnerom, w tym przede wszystkim PKN ORLEN, bez których wsparcia nie byłbym w stanie podjąć tegorocznego wyzwania. Jednocześnie chciałbym życzyć wszystkim udanego Nowego Roku. Nie mogę się już doczekać, aż ponownie spotkamy się na torze”.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE