niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościUdany debiut Szymona Ładniaka w Ferrari Challenge Europe

Udany debiut Szymona Ładniaka w Ferrari Challenge Europe

Szymon Ładniak udanie zainaugurował starty w prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe. Kierowca zespołu Gohm Scuderia GT podczas niedzielnego wyścigu zajął trzecie miejsce w rywalizacji Trofeo Pirelli. 

Lublinianin bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowym samochodzie oraz na torze w Walencji. Podczas piątkowych treningów skupiliśmy się na tym, żeby jak najlepiej zrozumieć samochód i tor, panujące tutaj warunki oraz to jak pracują opony. – tłumaczy Ładniak.

Sobotnie kwalifikacje potwierdziły, że tegoroczna stawka Ferrari Challenge Europe będzie bardzo wyrównana. Ładniak zakończył je z piątym czasem i do pierwszego wyścigu startował z trzeciej linii. – Jestem bardzo zadowolony ze startu oraz tempa całego wyścigu. Miałem z tyłu głowy, że jest to pierwszy wyścig i trzeba przejechać go rozsądnie. Ostatecznie zawodnik z Lublina do mety dojechał na piątym miejscu w stawce i czwartym w klasyfikacji Trofeo Pirelli (klasyfikacja zawodowców).

Niedzielne zmagania na Circuit Ricardo Tormo rozpoczęły się od kwalifikacji, w których Szymon Ładniak uzyskał szósty czas i ponownie stanął w trzeciej linii. Na starcie drugiego wyścigu kierowcy byli o wiele bardziej agresywni, na szczęście obyło się bez żadnych kolizji. Z każdym kolejnym kilometrem kierowca z Lublina osiągał imponujące tempo, wyprzedzając Denisa De Marco i zbliżając się do zawodników z pozycji dwa, trzy i cztery. W końcowej fazie wyścigu Ładniak zniwelował przewagę do trzeciego Thomasa Fleminga do dwóch sekund. Brytyjczyk za przekroczenie granic toru otrzymał karę pięciu sekund i spadł na piątą pozycję. Dla Ładniaka oznaczało to finalnie czwarte miejsce w wyścigu oraz trzecie w swojej kategorii Trofeo Pirelli.

Oczywiście cały czas celujemy w zwycięstwo, ale stawka Ferrari Challenge jest bardzo wyrównana, dlatego ważne, żeby regularnie punktować i ten podstawowy cel został w Walencji wykonany. – podkreślał po wyścigu Szymon Ładniak.

Kolejna odsłona Ferrari Challenge Europe odbędzie się na torze w Misano (Włochy) 21-23 kwietnia. Wszystkie wyścigi transmitowane są na oficjalnym kanale Ferrari w serwisie Youtube.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here