sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościUdany początek sezonu dla Tiger Rally Team

Udany początek sezonu dla Tiger Rally Team

Rajd Świdnicki inauguruje tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Na starcie pojawiła się prawie cała krajowa czołówka. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team rozpoczął sezon od drugiego miejsca na odcinku testowym. Po dwóch sobotnich pętlach załoga Tiger Rally Team zajmuje znakomitą 4 pozycję w klasyfikacji generalnej.
Piękna pogoda i licznie zgromadzeni na trasach odcinków specjalnych kibice mogli śledzić wyrównaną walkę najlepszych kierowców krajowego czempionatu. Już poranna rozgrzewka na odcinku testowym dała przedsmak sportowych emocji. Rajd rozpoczął się od legendarnego OS-u przebiegającego przez przełęcz walimską. Szybka a jednocześnie widowiskowa jazda załogi Tiger Rally Team zaowocowała czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu rajdu. Walka na odcinkach specjalnych jest bardzo wyrównana a niewielkie różnice czasowe w czołówce rajdu zapowiadają ciekawą i zaciętą rywalizację do ostatniego OS-u.
Tomasz Kasperczyk: Pierwszy dzień rajdu Świdnickiego za nami. Bardzo ciasno w czołówce, po dwóch dzisiejszych pętlach pierwsze cztery załogi mieszczą się w dwudziestu sekundach. Drugi dzień rajdu to trudne, techniczne odcinki, dodatkowo ma padać deszcz. Myślę, że jeśli pojedziemy z głową, możemy liczyć na dobry wynik na mecie. Jednak na obecnym etapie rezultat jest dla mnie sprawą drugorzędną, moim celem jest rozwój i doskonalenie rajdowych umiejętności. Dzięki solidnie przepracowanej zimie, jestem w dobrej dyspozycji i mogę być zadowolony ze swojego tempa.
Damian Syty: Dobry początek sezonu. Bardzo małe różnice czasowe jeśli chodzi o czołówkę, w której na szczęście się znajdujemy. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, choć trochę przespaliśmy pierwszy odcinek i straciliśmy kilka cennych sekund. Nie składamy jednak broni, jutro jest dużo trudniejszy i dłuższy dzień, zdecydowanie bardziej techniczne OS-y. Mam nadzieję na dobre tempo które pozwoli na awans, choć nadal stawiamy przede wszystkim na dalszy rozwój i walkę z własnymi słabościami.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

IMG_0605
Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

IMG_0733

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

– auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca

– Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015:

-Rajd Świdnicki – KRAUSE, 24-26 kwietnia

-Rajd Karkonoski, 14-16 maja

– Rajd Gdańsk Baltic Cup, 19-21 czerwca

– Rajd Rzeszowski, 06-08 sierpnia

– Rajd Wisły, 04-06 września

– Rajd Nadwiślański, 18-20 września

– Rajd Dolnośląski, 16-18 października

– Rajd Arłamów, 12-14 listopada

inf.pras.

NOWOŚCI

68. Rajd Wisły – Wróblewski / Wróbel na prowadzeniu po 8 odcinkach!

Rajd Wisły Skoda
68. Rajd Wisły ma mocnego lidera! Po 8 odcinkach specjalnych na Serwis D - Żywiec Amfiteatr z...

Karkuszewski szóstym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Adam Karkuszewski odniósł zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu 2023 i został Mistrzem Polski WORK STUFF Super S...

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here