Udany weekend na Silverstone

Dwa Polskie Lamborghini Huracany z teamu GT3 Poland w miniony weekend brały udział w międzynarodowej rywalizacji pucharu Lamborghini Blancpain Super Trofeo na brytyjskim torze Silverstone. Za kierownicą samochodów zasiedli Andrzej Lewandowski i Teodor Myszkowski w aucie z nr 5 oraz Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski w pojeździe z numerem bocznym 21.

PHCS0293

Zabrakło jedynie 0,4 sekundy do pierwszego polskiego podium w wykonaniu duetu Lewandowski/Myszkowski. Podczas pierwszego wyścigu w sobotnie popołudnie kierowcy uplasowali się na 4 pozycji i ostatecznie na 19 w klasyfikacji generalnej. Drugi dzień to świetny występ. Huracan z nr 5 na metę wjechał na 3 miejscu jednak kara nałożona przez sędziów za zbyt szybki wyjazd z pit lane, przesunęła naszych kierowców na dalsze miejsce.

– Silverstone to imponujący tor. Tak rozległego i profesjonalnego obiektu wyścigowego jeszcze nie widziałem – mówi Bartosz Opioła, manager teamu GT3 Poland. Wyścigi były bardzo ciekawe. Niewiele brakowało do podium. Auto z nr 5 czyli Teodor i Andrzej mieli zaledwie 0,4 sekundy do podium w sobotnim wyścigu. Drugi dzień to kara i niestety nieco gorszy wynik. Nie przejmujemy się tym i dalej będziemy walczyć. Drugi samochód z Rafałem i Grzegorzem poradził sobie całkiem nieźle. Dla nas ważne jest to, że jesteśmy na mecie i auta są całe. Ekipie pomarańczowego Lamborghini zabrakło 1 treningu i to dało o sobie znać podczas wyścigu. Jesteśmy zadowoleni i czekamy na kolejny wyścig na torze Paul Ricard.

PHCS1737

Dobrze poradził sobie z trudnym obiektem duet Mikrut/Moczulski. Sobota to 28 pozycja w generalce, natomiast w niedzielę udało się dotrzeć do mety na 33 miejscu.

Po 4 wyścigach Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski zajmują 5 pozycję w rocznej klasyfikacji generalnej klasy AM. W tej samej klasie Rafał Mikrut z Grzegorzem Moczulskim mają na swoim koncie 5 punktów i sklasyfikowani są na 15 miejscu.

Zapraszamy do śledzenie klasyfikacji na oficjalnej stronie www cyklu Lamborghini Super Trofeo 2016: http://squadracorse.lamborghini.com/en/europe/results-standings/standings-series-2016/driver-classification/

PHCS0905

inf.pras.