niedziela, 25 lipca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Upalny weekend, duża doza adrenaliny i walka do końca!

Upalny weekend, duża doza adrenaliny i walka do końca!

Wąchock przywitał startujących falą upałów, które w połączeniu z adrenaliną i ostrą jazdą wyciskały z zawodników siódme poty. Trudne i techniczne odcinki na przemian z dłuższymi prostymi oraz trasa o zróżnicowanej nawierzchni dała pole do popisu każdemu biorącemu udział w zawodach zawodnikowi. Taktyka jazdy u wielu była podobna, na pierwszych przejazdach jechać na maksa, a później nieco zachowawczo, tak, by utrzymać dobry wynik. Tu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najszybszą wśród wszystkich startujących była jedna z najmłodszych załóg, na pokładzie mega szybkiego pojazdu, który nie ma sobie równych – Can-am Maverick X3 XRS. Rafał Papkala i Brajan Rojek pokazali, że doświadczenie może doskonale iść w parze z młodym wiekiem! Dwudziestoletni Rafał jest niewątpliwie ogromną niespodzianką tego sezonu, skromny i sympatyczny chłopak, kto wie, może będzie następcą Hołowczyca!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejnym przykładem młodego i świetnie rokującego zawodnika jest Patryk Goński startujący w klasie quad 2×4, który zdobył najwyższe miejsce na podium dzięki swojej technicznej jeździe oraz świetnym przygotowaniem fizycznym do ciężkich warunków nie tylko na trasie, ale również tropikalnych upałów, które w ten weekend były bardzo odczuwalne w Wąchocku. W klasie moto tryumfował Hubert Dzianok, a klasa Quad 4×4, tak jak w zeszłym roku padła łupem niepokonanego lidera – Adama Krysiaka, w którego żyłach płynie chyba benzyna, bo mocna konkurencja nie dała mu rady, chociaż na niektórych odcinkach deptała mu po piętach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klasy samochodowe również stanęły przed sporym wyzwaniem, goniąc bardzo ostro po leśnych dukatach i omijając przydrożne pułapki. Wśród najszybszych aut, od samego początku, wysokie tempo narzuciła załoga pojazdu o wdzięcznie brzmiącym imieniu „Kicia Kicia” – Piotr Paliński / Kamil Skowron, tym samym zajmując pierwsze miejsce w klasie Super Sport pow. 150 KM. W klasie samochodów seryjnych pow. 150 km mistrzowską jazdę do końca pokazała załoga Robert Rożek / Maciej Kulczycki, która zgarnęła puchar za pierwsze miejsce. W klasach Super Sport do 150 KM wygrali Hubert Prasnal / Sławomir Haczela, a w Sport do 150 KM – Konrad Gola / Piotr Raj. W klasie Buggy, mimo przygód, na podium stanęła bojownicza Magda Zielińska.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ramach serii SJCAM Super Rally 2018 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power – zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasie SSV, SSV Turbo mieli szansę powalczyć o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w V rundzie Pucharu Can-Am Super Rally. Puchar Can-am za zajęcie pierwszego miejsca tym razem należał do Adama Krysiaka oraz Rafała Papkaly i Brajana Rojka.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zawodnicy uhonorowani zostali wspaniałymi pucharami i nagrodami od naszych sponsorów, m.in. firmowymi ubraniami i akcesoriami od firmy Taurus Sea Power – dystrybutora pojazdów firmy Can-Am BRP,  kamerkami sportowymi i sprzętem nagłośnieniowym od firmy SJCAM, zestawami oświetlenia LED od Teehonled Polska, wspaniałymi pufami od firmy Inflandia, profesjonalnymi zestawami narzędzi od firmy YATO, a także designerskimi bluzami sportowymi od Customic Sport.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: SJCAM, Sempler, E’NODAudio, Miasto i Gmina Wąchock, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania,Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can-am, Taurus Sea Power, iXXLStudio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, YATO,Teehonled Polska, Inflandia, kosmetykisamochodowe GS27, Line-X,Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, Terenowe opony4x4.eu, Tombet, Customic Sport, Rota-Med., Hotel „Europa**** Business & Spa”w Starachowicach, Technika s.c. w Starachowicach, Piaskownia w Marcinkowie – Szczepan Kowalik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wypowiedzi zawodników po V rundzie SJCAM Super Rally / Pucharze Can-Am w Wąchocku:

Patryk Goński –1. miejsce w klasie Quad 2×4 w V rundzie SJCAM Super Rally w Wąchocku


Patryk Goński: „Trasa w Wąchocku była moim zdaniem bardzo trudna, ponieważ trzeba było mieć duże umiejętności, aby jechać szybko i płynnie. Byłodużo ostrych, kamienistych zakrętów i sporo wystających z ziemi korzeni. Co do taktyki mojego przejazdu, to była bardzo prosta, mianowicie szybka, bezbłędna jazda. I tak dokładnie było! Przejechałem czysto i skutecznie, co dało mi pierwsze miejsce. Atmosfera na Sjcam Super Rally / Pucharze Can-am jest cudowna, każdy z każdym porównują swoje zmagania i opowiadają różne historie z jazdy po trasie. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić młodego pomocnika Wiktora, który odwala kawał dobrej roboty, macha flagą oraz podbija karty drogowe i wypuszcza zawodników z bramy. Zawody uważam za bardzo dobrze zorganizowane i oby więcej takich!”


Przemysław Dąbek – 2. miejsce w klasie Quad 4×4 w V rundzie SJCAM Super Rally / 2. miejsce w klasie Quad 4×4 w V rundzie Pucharu Can-Am w Wąchocku


„Trasa piątej rundy Sjcam Super Rally / Pucharu Can-am w tym roku została całkiem zmieniona w porównaniu do poprzedniego – była fajna i techniczna. Drugiego dnia jedynie przeszkadzały kamienie i korzenie w niektórych miejscach. Taktyka była prosta, dwa pierwsze odcinki należało jechać jak najszybciej jak się da po równej trasie by wypracować najlepszy wynik, a później, na rozbitej trasie jechać rozważnie, żeby nic nie zepsuć i utrzymać wynik. Początkowo walka była na sekundy, później po paru awariach część zawodników odpadło. Drugiego dnia każdy miał już swoją pozycję i starał się ją utrzymać, nie popełnić błędu i nie uszkodzić sprzętu. Organizacja zawodów jak zwykle była na najwyższym poziomie, a atmosfera przyjacielska można też powiedzieć że jak na spotkaniu rodzinnym”.

Rafał Papkala / Brajan Rojek1. miejsce w klasie SSV Turbo w V rundzie SJCAM Super Rally / 1. miejsce w klasie SSV w V rundzie Pucharu Can-Am w Wąchocku

Rafał Papkala: „Trasa Sjcam Super Rally / Pucharu Can-am w Wąchocku była zdecydowanie trudna, tor jazdy był bardzo techniczny, sprzęt niedomagał, ale pomimo licznych niespodzianek napotkanych na drodze oraz pomocy pilota zdołaliśmy dotrzeć do mety. Aby osiągnąć dobry wynik, należało jechać przede wszystkim z głową. W miarę możliwości przewidzieć przeszkody, które mogą wystąpić podczas wyścigu, myśleć pozytywnie i nie chcieć za wszelka cenę wygrać, tylko myśleć o tym, aby bezpiecznie dotrzeć do mety. Co nie znaczy, żeby odpuszczać. W klasie SSV Turbo jest zawsze duża rywalizacja, ale bez pozytywnej rywalizacji nie ma zawodów. Organizacja zawodów jak zawsze była bardzo dobra, świetnie oznaczone trasy. Szacunek dla organizatorów ponieważ gdyby nie oni, to nie mielibyśmy tak przedniej zabawy. Dzięki ludziom i naszej ekipie atmosfera jest bardzo pozytywna, zachęca do kolejnych zawodów. Moja przygoda z motorsportem zaczęła się stosunkowo wcześnie. Tak naprawdę od dziecka pasjonowałem się motoryzacją, zawsze miałem słabość do wszystkiego co ma silnik i koła. Natknąłem się na SUPER RALLY, które pozwoliło mi spełnić marzenia o wystartowaniu w zawodach”.


Tomasz Porębny / Grzegorz Szulc2. miejsce w klasie SSV Turbo w V rundzie SJCAM Super Rally / 2. miejsce w klasie SSV w V rundzie Pucharu Can-Am w Wąchocku


Tomasz Porębny: „Trasa była trudna, ale bardzo fajna. Trzeba było jechać z zimną głową, a jednocześnie szybko. Konkurencja była fajna i bardzo sportowa. Pozdrawiam kolegów z konkurencji i organizatorów”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERARobert Rożek / Maciej Kulczycki1. miejsce w klasie Sport powyżej 150 KM w V rundzie SJCAM Super Rally w Wąchocku


Robert Rożek: „Krótka relacja z V rundy Sjcam Super Rally w Wąchocku. Już w piątek trasa okazała się bardzo ciekawa i techniczna. Dwa Odcinki Terenowe różniły się nie tylko długością, ale także charakterem. Przygotowane w perfekcyjny sposób, nie dawały żadnej szansy na pomyłki. Nasza klasa – Sport powyżej 150 KM – tym razem zebrała 6 załóg. 5 x Mitsubishi Pajero i Nasza Grand Vitara. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko z powodu nie tylko tego, że mamy najsłabszy samochód w klasie, ale także dlatego, że stawili się najlepsi zawodnicy klasy niemal w komplecie. Objazd trasy pokazał nam bardzo przyjemne, pełne błotnych i piaskowych pułapek odcinki.  Pierwsza sekcja dwu odcinków, dała nam nadzieje, że będziemy mogli walczyć o pudło, głównie dzięki naszym oponom, idealnym na leśne błota powstałe po ostatnich burzach.  Złapaliśmy drugie miejsce, jadąc na granicy szaleństwa i fruwania. Jedno Pajero jednak, uzyskało czasy,  zdawałoby się całkowicie nieosiągalne dla reszty zawodników.  Cóż…  Postanowiliśmy przyspieszyć ryzykując wszystko, jednak żeby powalczyć… poprawiliśmy się znacznie, jednak nie udało się dogonić pierwszych ani o sekundę…   Kolejne przejazdy pojechaliśmy na granicy fruwania, aż dotarła do nas wiadomość, że najszybsza załoga 311 ma jakieś problemy i opuściła czwartą sekcję! To oznaczało nasz awans na pierwsze miejsce w klasie i pierwszy dzień ścigania z zapasem 1,5 minuty do drugiej załogi. Wymarzona sytuacja, zwłaszcza, że samochód przeszedł kontrole mechanika, bez zastrzeżeń. Niedzielne ściganie odbyło się pod znakiem ostrego ataku załóg zajmujących w klasie kolejne miejsca. Trasa stała się bardzo ciężka dla samochodów, odkrywając wielkie kamienie i korzenie. Dwa samochody odpadły z rywalizacji, pozostałe 4 walczyły do końca. Nasza rezerwa czasu stopniała do niecałej minuty, ale uważnie kontrolowaliśmy tempo do samego końca.  Rajd przebiegał tym razem bardzo sprawnie i pojechaliśmy pełne sześć sekcji. Na ostatnich metrach rajdu, czekało na załogi zwalone w poprzek drogi drzewo  wiszące nad  trasą odcinka na wysokości przedniej szyby. My i kolejna załoga za nami pokonaliśmy tą przeszkodę powoli, jednak ze szkodą dla blacharki samochodów, a trzecia załoga, jadąca bez hamulców, uderzyła w drzewo z pełną szybkością. Na szczęście szyba wytrzymała i załoga obroniła swoje trzecie miejsce.  To była wspaniała walka do końca, a atmosfera w naszej klasie jest naprawdę wyjątkowa. Wszyscy cieszyli się rywalizacją do samego końca, a po rozdaniu nagród wspólnie świętowali zakończenie.
Startuję w rajdach terenowych już ponad dwadzieścia lat i patrząc z perspektywy wielu imprez w jakich brałem udział, to  aktualnie w klasie Sport powyżej 150 KM mamy na każdym Super Rally, wspaniałą imprezę zarówno podczas ścigania, jak i wieczornego odpoczynku.  Dziękujemy organizatorom i wszystkim pozytywnym ludziom, którzy byli z nami w Wąchocku”.

V RUNDA SJCAM SUPER RALLY – WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW
KLASA MOTO
1. Hubert Dzianok
2. Piotr Lasota

KLASA QUAD 2×4
1. Patryk Goński
2. Dariusz Dopieralski

KLASA QUAD 4×4
1. Adam Krysiak
2. Przemysław Dąbek
3. Szymon Seweryn

KLASA SSV
1. Konrad Kacper Kamiński / Piotr Podralski  
2. Waldemar Grudzień
3. Sławomir Rybacki / Klaudia Rybacka

KLASA SSV TURBO
1. Rafał Papkala / Brajan Rojek
2. Tomasz Porębny / Grzegorz Szulc
3. Artur Brzozowski

KLASA BUGGY
1. Magdalena Zielińska

KLASA SPORT DO 150 KM
1. Konrad Gola / Piotr Raj
2. Stanisław Kajdy / Anna Kajdy
3. Marcin Tęczar / Tomasz Fąfara

KLASA SPORT POW. 150 KM
1. Robert Rożek / Maciej Kulczycki
2. Krzysztof Staniek / Zbigniew Łazarczyk
3. Dariusz Skubis / Agnieszka Skubis

KLASA SUPER SPORT DO 150 KM
1. Hubert Prasnal / Sławomir Haczela

KLASA SUPER SPORT POW. 150 KM
1. Piotr Paliński / Kamil Skowron
2. Piotr Politowski / Waldemar Kaja
3. Marcin Proszkowski / Damian Szeląg

V RUNDA PUCHARU CAN-AM Super Rally– WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW
KLASA QUAD 4×4
1. Adam Krysiak
2. Przemysław Dąbek
3. Marcin Florkiewicz

V RUNDA PUCHARU CAN-AM Super Rally– WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW
KLASA SSV
1. Rafał Papkala / Brajan Rojek
2. Tomasz Porebny / Grzegorz Szulc
3. Artur Brzozowski

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu ina facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Time Attack Trophy II runda – wyniki i pierwszy ON-BOARD

Time Attack Trophy
Time Attack Trophy runda II zakończona powodzeniem! Data 24 lipca 2021, miejsce Moto Park Toruń. Zwycięzca? Arkadiusz...

RX2e czyli elektryczne Mistrzostwa Świata Rallycross

Rallycross stoi przed widmem elektryfikacji nawet najmocniejszej klasie SuperCars. Obecnie w pełni elektryczna jest klasa RX2e. Zobaczcie...

Olbrzymi koszt odbudowy bolidu Verstappena

Szef stajni Red Bulla podzielił się swoimi przemyśleniami po kolizji Hamiltona i Verstappena na Silverstone. Przekazał też...

Mistrzostwa Świata Rallycross dzień 1

Filmowe podsumowanie pierwszego dnia zmagań Mistrzostw Świata Rallycross w Katalonii.

Najciekawsze przejazdy w RX3 z 1 dnia

Zapraszamy na krótkie podsumowanie najciekawszych przejazdów klasy RX czyli S1600 z pierwszego dnia Mistrzostw Świata Rallycross gdzie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...