piątek, 6 sierpnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Drift Uwaga, Jastrząb atakuje!

Uwaga, Jastrząb atakuje!

Nagrody o łącznej wartości co najmniej 10 tysięcy złotych, znakomity tor i kapitalna atmosfera. Tym chcą przyciągnąć drifterów organizatorzy zawodów, które już 20. września odbędą się na jednym z najlepszych obiektów do motorsportu w Polsce.

Puchar Toru Jastrząb. Właśnie tak ma nazywać się nowa seria driftingowa, która będzie odbywała się na kultowym już torze pod Radomiem. Jej pilotażowe zawody odbędą się w niedzielę, 20. września. Mimo, że będzie to jednodniowe wydarzenie, to inicjatorzy nowego przedsięwzięcia zapowiadają dużą ilość jazdy dla wszystkich uczestników.

  • Sesje treningowe rozpoczniemy z samego rana, a całość zakończymy dopiero pod wieczór – podkreśla jeden z organizatorów, Tomasz Niejadlik. – Mamy doświadczenie wyniesione z organizacji wielu dużych treningów i innych zawodów, między innymi ligi Drift Trophy, właściwie przygotowany zespół, więc jestem przekonany, że wszystko będzie szło bardzo szybko i sprawnie. Głównymi pomysłodawcami nowej serii jest kierownictwo Toru Jastrząb, które od dawna organizuje w tym miejscu cieszące się dużą popularnością cykliczne treningi driftingowe. Teraz włodarze tego wspaniałego obiektu postanowili pójść o krok dalej i jeszcze mocniej otworzyć się na fanów tego sportu.

Dodatkowego smaczku zbliżającemu się wydarzeniu niewątpliwie nadaje fakt, że będą to pierwsze zawody driftingowe w tym miejscu pod ponad pięciu lat. Ostatnimi, które odbyły się przed tą długą przerwą była runda Drift Masters Grand Prix, cyklu, który obecnie ma rangę mistrzostw Europy. Było to w maju 2015 roku.

Uczestnicy Pucharu Toru Jastrząb będą rywalizowali w dwóch klasach – Street i Profi. Pierwsza z nich jest przeznaczona głównie dla początkujących zawodników i tych, którzy jeszcze nie posiadają większego doświadczenia w startach. Rywalizacja w niej będzie odbywała się w formie indywidualnych punktowanych przejazdów. Z kolei Profi to klasa stworzona z myślą o tych, którzy już są zaprawieni w driftingowych bojach. W jej ramach nie zabraknie rzecz jasna tego, co dla wielu jest kwintesencją drifitngu, czyli widowiskowych przejazdów w parach.

Organizatorzy pomyśleli też o publiczności. Dla członków ekip i kibiców przewidziane są przejazdy u boku zawodników typu drift taxi. Odbędą się one w trakcie sesji treningowych.

Emocji z pewnością nikomu nie zabraknie, gdyż zaplanowano długą i ciekawą trasę, zawierającą zarówno wolniejsze i bardziej techniczne elementy, jak np. rondo, jak i długie łuki, w których zawodnicy będą mogli „iść pełnym ogniem”.

Nad przebiegiem całego wydarzenia będą czuwały zespoły doświadczonych organizatorów i sędziów. Atutem Driftingowego Pucharu Toru Jastrząb są też z pewnością: niskie wpisowe, bardzo przystępne rozwiązania regulaminowe dotyczące choćby kwestii technicznych oraz pula nagród, której łączna wartość ma wynieść co najmniej 10 tysięcy złotych!

Zapisy trwają, na listach startowych przybywa zawodników. Swój udział w wydarzeniu już zapowiedziało grono znanych i lubianych kierowców.

Wstępny harmonogram czasowy wydarzenia:

NIEDZIELA, 20. września
06.30 – otwarcie parku maszyn,
06.45 – otwarcie biura zawodów i początek badań technicznych pojazdów
07.45 – briefing dla zawodników
08:30 – 09.30 – I sesja treningowa dla klas Profi i Street
09.30 – 09.40 – przerwa techniczna
09.40 – 10.40 – II sesja treningowa dla klas Profi i Street
10.40 – 10.50 – przerwa techniczna
10.50 – 11.40 – III sesja treningowa dla klas Profi i Street
11.50 – briefing dla zawodników
12.30 – 14.30 – kwalifikacje do TOP32 klasy Profi
14.40 – 16.00 – finałowe przejazdy punktowane dla klasy Street
15.30 – ogłoszenie wyników kwalifikacji do TOP32 dla klasy Profi
16:10 – TOP32 / 16 / 8 / 4 / Finał B / Finał A klasy Profi
19:00 – wręczenie pucharów, nagrodzenie zwycięzców, zakończenie zawodów
20.30 – zamknięcie bram obiektu.

Źródło: materiały prasowe organizatora

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

MARMA 30 Rajd Rzeszowski – Cais wygrywa testowy! Action video

MARMA 30 Rajd rzeszowski
Odcinek testowy MARMA 30 Rajdu Rzeszowskiego wygrała załoga Cais/Žáková (Ford Fiesta Rally2). Drudzy zameldowali się  Marczyk/Gospodarczyk (Skoda...

Litwinowicz – Debiut jak z marzeń

Damian Litwinowicz ma za sobą dwa intensywne wyścigowe weekendy. Po debiucie w mistrzostwach Europy Rallycross w Barcelonie...

3 runda MPRC Tor Poznań z powietrza – klip

Zapraszamy na klip filmowy z ujęciami z powietrza z 3 rundy Mistrzostw Polski Rallycross na nowym torze...

Rajd Rzeszowski 2020 – przypomnijmy jak było rok temu?

Rajd Rzeszowski 2020
30 MARMA Rajd Rzeszowski to już teraźniejszość, ale przypomnijmy sobie rok 2020. Wtedy na polskiej ziemi triumfowali...

Race Day na Torze Jastrząb – galeria

Race Day
4 Runda Inter Cars Tuning Race Day na Torze Jastrząb - dziś mamy dla Was pakiet najciekawszych...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...