V runda Gepa Logistics Super Rally – siła historii nie tylko samochodowej 28-30.07.2017, Wąchock (woj. świętokrzyskie)

Super Rally w samym centrum Wąchocka, w niepowtarzalnej scenerii, nieopodal zabytkowego klasztoru Opactwa Cystersów. W najbliższy piątek zagrają silniki pojazdów uczestniczących w kolejnej odsłonie Gepa Logistics Super Rally 2017.

 SUPER_RALLY_Wachock_r5_2017_PLAKAT_druk

Do Wąchocka, w środku lata, przenosi się rywalizacja Gepa Logistics Super Rally. To właśnie w tym niewielkim, świętokrzyskim miasteczku zmierzą się kierowcy motocykli, quadów, pojazdów SSV i samochodów terenowych. Już w piątek 28 lipca, w samym centrum miasta, silnie nawiązującym do pobliskiego, zabytkowego, klasztoru Cystersów z 1179 roku, zawodnicy przejdą odprawę administracyjną i rozpoczną się Badania Kontrolne Pojazdów. O 19:00 kolumna pojazdów ruszy na objazd trasy, gdzie tradycyjnie duch historii wojowników – powstańców styczniowych pod dowództwem Langiewicza, Partyzantów „Ponurego” przeplotą się ze współczesnością. Jakże bliska fanom motoryzacji jest w Wąchocku historia „Stara” i Dakaru lat 80. Rozbudzono nasze nadzieje, na podbicie najtrudniejszego rajdu świata polską ciężarówką! Torem testowym, gdzie próbowano rewelacyjnego Stara 266 za kierownicą którego zasiadał kontraktowy fiński kierowca Juha Jaldnen pojedzie teraz stawka zawodników Gepa Logistics Super Rally. Ostatnia wersja dakarowego Stara z 1989 roku, któremu nie dane było uczestniczyć w Rajdzie Dakar z powodu wycofania z rywalizacji ciężarówek, była w pełni profesjonalną ciężarówką zdolną rywalizować z ówczesnymi potentatami Dakaru. Jak wspominają byli zawodnicy Fin, Starem potrafił kręcić „bączki” na suchym asfalcie więc czapki z głów!

Wąchock zatem, to kultowe miejsce bliskie rywalizacji, na najwyższym poziomie! A także miejsce gdzie seria Super Rally wpisuje się doskonale w bojownicze klimaty historii miasteczka.

Runda w Wąchocku, to także rywalizacja w cieszącym się co raz większą popularnością Pucharze markowym Can-Am. Na dwóch odcinkach testowych będzie zatem co oglądać. Pierwszy z nich, przy Wąchockim Zalewie nieopodal centrum miasta. Trasa z ciekawym podjazdem na wzgórze z malowniczą kaplicą Św. Rocha i stromym zjazdem niczym dakarowa wydma, dostarczy sporych emocji więc i dla kibiców stanowi nie lada gratkę. Drugi OT wiedzie szybkimi, leśnymi duktami, który w minionym sezonie napędził strachu pionowym zjazdem do wyrobiska. Tym razem i tu nowości i atrakcji nie zabraknie, będziemy gościć na terenach Kopalni Piachu w Marcinkowie, a także … No właśnie niespodzianka.

Start Honorowy – na znak Burmistrza Wąchocka Jarosława Sameli – pierwszy zawodnik wyruszy na trasę w sobotę o 9:30. W niedzielę przyspieszamy i ruszamy o 9:00. Uroczysta dekoracja zwycięzców w bazie rajdu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury o godzinie 15:00.

W ramach serii GEPA Logistics Super Rally 2017 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power – zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad i SSV powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w V rundzie Pucharu Can-Am Super Rally.

Zapraszamy mieszkańców Wachocka i okolic do kibicowania oraz wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Zostań gwiazdą fotografii” na najlepszą fotografię z tego wydarzenia (rozwiązanie konkursu 30 lipca o 15:00 podczas zakończenia, adres na który można przesyłać zdjęcia: super.rally4x4@gmail.com). A tych, którzy chcieliby spróbować swych sił za kierownicą pojazdów SSV Can-Am Maverick, również zachęcamy do odwiedzenia bazy rajdu i zapisania się na jazdę testową.

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: Gepa Logistics, Miasto i Gmina Wąchock, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, NTT System, Manta, Inflandia, Mudmaster.pl, Tubes International, kosmetyki samochodowe GS27, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, JP Oils – Rock Oil Polska, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Czapki Kegel-Błażusiak, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, Technika s.c. w Starachowicach, Piaskownia w Marcinkowie – Szczepan Kowalik, Hotel Europa Business & Spa w Starachowicach, Motoproject.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4.
Zapisy: http://www.super-rally.eu/users/register/

KLASY:

Moto

Quad 2×4

Quad 4×4

SSV (UTV)

SSV (UTV) Turbo

Sport (samochody seryjne) do 150 KM

Sport (samochody seryjne) pow. 150 KM

Super Sport (samochody modyfikowane) do 150 KM

Super Sport (samochody modyfikowane) pow. 150 KM

HARMONOGRAM IMPREZY:

Piątek, 28.07.2017:
15:00 – 21:00 – Rejestracja zawodników oraz badanie kontrolne pojazdów.
Klasy: Moto, Quad 2×4, Quad 4×4, SSV, SSV Turbo, Sport do 150 KM, Sport pow. 150 KM, Super Sport do 150 KM, Super Sport pow. 150 KM.
19:00 – Objazd trasy przez zgłoszone załogi.

Sobota, 29.07.2017:
8:45 – Odprawa zawodników w biurze imprezy.
9:30 – START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.

Niedziela, 30.07.2017:
9:00 – START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.
15:00 – Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom
V rundy GEPA Logistics Super Rally oraz zwycięzcom V rundy Pucharu Can-Am Super Rally.
Rozstrzygnięcie konkursu „Zostań Gwiazdą Fotografii”.

BIURO IMPREZY i PARK MASZYN:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Kościelna 7
27-215 Wąchock

BAZA NOCLEGOWA (rezerwacja na hasło „SUPER RALLY”):
Hotel „Europa**** Business & Spa”
ul. Radomska 76
27-200 Starachowice
tel. 41 276 78 00
www.europa-hotel.pl

inf.pras.