wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościVerstappen testuje formę w simracingu

Verstappen testuje formę w simracingu

Max Verstappen wystartował w 24 godzinnym evencie simracingowym, aby sprawdzić jak jego ciało zareaguje na wyścigową pozycję i długotrwały wysiłek. Holender jest wciąż mocno poobijany po ostatnim Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Nie milkną echa ostatniej potyczki między aktualnym mistrzem świata a głównym pretendentem do tytułu w tym sezonie. Max Verstappen po kolizji z Hamiltonem uderzył z impetem w bandę zakrętu Copse na torze Silverstone. Był to koniec wyścigu dla Holendra, który w momencie uderzenia musiał zmierzyć się z przeciążeniami rzędu 51G.

Zderzenie obu kierowców wywołało olbrzymie poruszenie w padoku i wśród fanów królowej motorsportu. Zwolennicy Brytyjczyka twierdzą, że był to zwykły incydent wyścigowy. Fani Red Bulla domagają się surowszej kary dla Hamiltona i zgadzają się ze słowami Christiana Hornera, szefa zespołu RBR. Horner twierdzi, że jedynym winowajcą jest kierowca Mercedesa, a nałożona na niego kara nie jest rekompensatą na wyrządzone szkody. Odbudowa bolidu Verstappena kosztowała ponoć blisko dwa miliony dolarów.

fot. redbull.com

Simracing po holendersku

Aby sprawdzić swoją formę i gotowość do startów, Verstappen wziął udział w 24 godzinnym wyścigu na torze Spa. Areną zmagań był symulator iRacing. Holender zajął ze swoim zespołem wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i potwierdził gotowość do niedzielnego Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.

Cieszę się, że w ten weekend wrócę na tor, zwłaszcza po ostatnim wyścigu. Oczywiście, jestem trochę posiniaczony, ale to normalne po tak dużym uderzeniu. Trenuję i czuję się dobrze. W tym tygodniu wziąłem udział w 24-godzinnym wyścigu simracingowym. Był to dobry test, aby sprawdzić jak moje ciało zareaguje na spędzanie czasu w jednej pozycji i przed ekranami przez długi czas. Czułem się bardzo dobrze, a to sprawia, że czuje się też dobrze przed weekendem. Zdecydowanie jestem gotowy, aby znowu się ścigać!” – stwierdził Holender.

fot. formula1.com

Z symulatora na prawdziwy tor

W najbliższy weekend kierowcy zmierzą się z torem Hungaroring podczas Grand Prix Węgier. Będzie to ostatni wyścig przed dłuższą, wakacyjną przerwą. Do rywalizacji powrócimy dopiero pod koniec sierpnia.

O tym jak trudny jest węgierski obiekt i przede wszystkim, jak zaawansowana potrafi być simracingowa rywalizacja opowie Wam Patryk Krutyj – jedyny Polak w historii, który zdobył wirtualny fotel w Formule 1 i walczył w oficjalnym turnieju F1 Esports Series.

Patryk nie bez kozery pokonuje Hungaroring w bolidzie Mercedesa. To właśnie z zespołem srebrnych strzał związał się swoim profesjonalnym kontraktem. Zachęcamy do śledzenia Patryka w jego mediach społecznościowych, z jego historią możecie się zapoznać w materiale przygotowanym przez zespół Mercedes AMG-Petronas F1.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka, ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora do prawdziwego auta. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE