Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji
Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji

Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za darmo. Ostatecznie platforma streamingowa zmieniła strategię ze względu na subskrybentów.

Viaplay przejęło po Eleven Sports transmisje sezonu F1 od 2023 roku. Skandynawska firma specjalizująca się w streamingu walczyła od przejęcie wyłączności od 2021 roku. Wtedy platforma zapewniała, że będzie transmitować za darmo cztery imprezy w ciągu sezonu oraz skróty z wyścigów. Plany uległy zmianie.

Zobacz: Mikołaj Sokół przechodzi do Viaplay. Będzie komentować F1

Jak ustalił „Press”, stacja nie zamierza oferować darmowych transmisji. Viaplay tłumaczy zmianę zdania obawą o abonentów. Platforma w ciągu roku pozyskała ponad milion subskrybentów. Biuro prasowe poinformowało, że jest to szeroka grupa, obejmująca liczne grono fanów sportu. Dlatego zapadły decyzje, żeby wyścigi Formuły 1 oferować wyłącznie subskrybentom.

Zdaniem przedstawicieli platformy, taki ruch byłby „nie w porządku” w stosunku do nowych subskrybentów, którzy są od niedawna płatnymi użytkownikami Viaplay. Już w marcu rusza sezon w F1, a tym samym Viaplay podwyższa opłaty z 34 do 55 złotych. Platforma tłumaczy ten ruch polepszeniem oferty oraz pozyskaniem nowych praw do transmisji sportowych.

Przeczytaj koniecznie: Transmisje F1 2023 w Viaplay. Stacja ogłosiła drugiego komentatora

Fani F1 mogą nabyć pakiet roczny z upustem w wysokości 15 proc. To powoduje, że miesięczny dostęp będzie kosztować 44 zł. Minusem takiej oferty jest roczne zobowiązanie.

Tegoroczny sezon F1 rozpocznie się relacją z zimowych testów w Bahrajnie, które odbędą się w dniach 23-25 lutego. Pierwszy wyścig w sezonie 2023 zaplanowano na 5 marca na torze Sakhir.