środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEViaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za darmo. Ostatecznie platforma streamingowa zmieniła strategię ze względu na subskrybentów.

Viaplay przejęło po Eleven Sports transmisje sezonu F1 od 2023 roku. Skandynawska firma specjalizująca się w streamingu walczyła od przejęcie wyłączności od 2021 roku. Wtedy platforma zapewniała, że będzie transmitować za darmo cztery imprezy w ciągu sezonu oraz skróty z wyścigów. Plany uległy zmianie.

Zobacz: Mikołaj Sokół przechodzi do Viaplay. Będzie komentować F1

Jak ustalił „Press”, stacja nie zamierza oferować darmowych transmisji. Viaplay tłumaczy zmianę zdania obawą o abonentów. Platforma w ciągu roku pozyskała ponad milion subskrybentów. Biuro prasowe poinformowało, że jest to szeroka grupa, obejmująca liczne grono fanów sportu. Dlatego zapadły decyzje, żeby wyścigi Formuły 1 oferować wyłącznie subskrybentom.

Zdaniem przedstawicieli platformy, taki ruch byłby „nie w porządku” w stosunku do nowych subskrybentów, którzy są od niedawna płatnymi użytkownikami Viaplay. Już w marcu rusza sezon w F1, a tym samym Viaplay podwyższa opłaty z 34 do 55 złotych. Platforma tłumaczy ten ruch polepszeniem oferty oraz pozyskaniem nowych praw do transmisji sportowych.

Przeczytaj koniecznie: Transmisje F1 2023 w Viaplay. Stacja ogłosiła drugiego komentatora

Fani F1 mogą nabyć pakiet roczny z upustem w wysokości 15 proc. To powoduje, że miesięczny dostęp będzie kosztować 44 zł. Minusem takiej oferty jest roczne zobowiązanie.

Tegoroczny sezon F1 rozpocznie się relacją z zimowych testów w Bahrajnie, które odbędą się w dniach 23-25 lutego. Pierwszy wyścig w sezonie 2023 zaplanowano na 5 marca na torze Sakhir.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here