niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościVIII runda MP Rallycross - kwalifikacje na torze Poznań

VIII runda MP Rallycross – kwalifikacje na torze Poznań

W sobotę 22 października na torze w Poznaniu odbyły się trzy sesje kwalifikacyjne Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. 

Dziś na torze w Poznaniu pogoda mocno dała się we znaki zawodnikom. Deszcz o różnym natężeniu padał cały dzień. Na części asfaltowej pojawiło się kilka dużych kałuż i było bardzo ślisko. Jednak z tym zawodnicy potrafili sobie poradzić, lepiej lub gorzej, ale jakoś dawali radę. Na części szutrowej było znacznie gorzej, o dobrej przyczepności kierowcy mogli zapomnieć. Kierujący obierali różne taktyki. Jedni starali się jechać delikatnie i zachowawczo inni szybko i odważnie. Nie w każdym przypadku można było zrealizować to co się założyło.

W SC Cup nieobecność Bartosza Mireckiego – Mistrza Polski 2023 – stara się wykorzystać Julian Śmiechowski, który prowadzi po trzech sobotnich kwalifikacjach. Za nim Maciej Szkudlarek i Paweł Hurko.

fot. Marcin Maksymiuk | MMXPHOTO

Jeszcze aktualny Mistrz Polski klasy RWD Cup Jarosław Frydrych, który został zdyskwalifikowany w Słomczynie, odwołał się od decyzji sędziów i czekając na jej werdykt  postanowił wystartować w klasie Super National. Pod jego nieobecność rolę sobotniego dominatora przejął jadący bezbłędne zawody Kamil Pietraszko, który wygrał wszystkie trzy biegi. Nieobliczalny Mariusz Szczepański zajmujący drugie miejsce, jutro zrobi wszystko, aby pokrzyżować plany Kamilowi. Dobre zawody jedzie Piotr Dobrowolski, który zajmuje trzecie miejsce.

fot. Marcin Maksymiuk | MMXPHOTO

Super National to bardzo dobra jazda Jakuba Kowalczyka, który wygrał dwa biegi i raz przyjechał na drugim miejscu. Za Kowalczykiem na drugiej pozycji znajduje się Piotr Budzyński, a podium domyka Łukasz Zoll.

fot. Marcin Maksymiuk | MMXPHOTO

W Super Cars prowadzi Łotysz Edijs Oss, który wygrał wszystkie trzy biegi kwalifikacyjne. Drugi jest Michał Peterlejtner a trzeci Łukasz Złotnicki.

fot. Marcin Maksymiuk | MMXPHOTO

W Pucharze Polski Autocross podium dwóch biegów kwalifikacyjnych wyglądało tak samo. Pierwszy Maciej Laskowski, drugi Adam Milan a trzeci Adam Puciata.

Wyniki wszystkich poszczególnych klas dostępne są TUTAJ.

Galeria zdjęć z sobotnich kwalifikacji dostępna jest TUTAJ.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here