sobota, 23 września, 2023
Strona głównaNA TOPIEVolkswagen daje zielone światło? Audi i Porsche coraz bliżej F1!

Volkswagen daje zielone światło? Audi i Porsche coraz bliżej F1!

Koncern Volkswagen, do którego należą marki Audi i Porsche, zamierza dać zielone światło dla obu marek na wejście do świata „królowej motorsportu”. Ostateczna decyzja o akcesie do F1 zapadnie w przyszłym tygodniu.

Agencja Reuters podaje, że decyzja koncernu Volkswagen w sprawie udziału marek Audi i Porsche w Formule 1 zapadnie najpóźniej do końca przyszłego tygodnia. Powołując się na informatora z niemieckiego koncernu cytuje: „Miejmy nadzieję, że wtedy będziemy mogli przekazać naszą zamiary związane z wejściem do F1”. Wszystko wskazuje na to, że ogłoszenie decyzji pozostaje zwykłą formalnością.

Przeczytaj koniecznie: Audi coraz bliżej Formuły 1

Firma na razie odmawia komentarza, ale pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się już kilka tygodni temu. W kuluarach mówi się już od dawna, że Audi i Porsche chcą nawiązać współpracę z istniejącymi zespołami Formuły 1. Taka metoda wejścia do najwyższej klasy wyścigowej wygląda na najbardziej prawdopodobną.

Jeszcze w zeszłym roku Audi i McLaren zaprzeczały doniesieniom tłumacząc, że partnerstwo pomiędzy tymi dwoma markami zostało już nawiązane. Jedno z zagranicznych źródeł podaje, że Audi zamierza zaoferować około 500 mln euro za zespół McLaren.

Plotkę o sprzedaży zespołu zdementował dyrektor generalny McLarena, Zak Brown. W rozmowie z agencją Reuters powiedział, że zespół „zdecydowanie nie jest na sprzedaż”. Dodał też, że aktualnie nie poszukuje innych partnerów, ale przyznał, że w przeszłości miały miejsce „bardzo wstępne” rozmowy.

Volkswagen Audi McLaren
Volkswagen Audi McLaren

Porsche zamierza nawiązać długoterminową współpracę z zespołem wyścigowym Red Bull. Jednak nastąpi to dopiero za kilka lat. Volkswagen nie współpracował nigdy wcześniej przy F1, ale miał do czynienia z Red Bullem podczas rajdowych mistrzostw świata.

Zobacz: F1 McLaren MCL36 Lando Norris – onboard

W listopadzie agencja Reuters informowała, że ostateczna decyzja Volkswagena będzie zależeć od tego, czy Formuła 1 zrealizuje plan przejścia na paliwa syntetyczne do 2026 r. oraz od postępów McLarena w zakresie elektryfikacji jego pojazdów.

Decyzja o zaangażowaniu Volkswagena w F1 zapada w momencie, gdy koncern zmaga się z trudnościami powstałymi w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Prawdopodobnie te kwestie również zostaną omówione na najbliższym posiedzeniu zarządu koncernu.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Pojedynek spalin i prądu czyli… Bugatti Chiron vs Tesla Model S Plaid

W lewym narożniku potężny cud francuskiej inżynierii - Bugatti Chiron Super Sport. W prawym przedstawiciel zeroemisyjnego, "zielonego...

Tsunoda i Ricciardo zostają w AlphaTauri na sezon 2024

Tsunoda and Ricciardo
Yuki Tsunoda i Daniel Ricciardo zostali potwierdzeni przez zespół AlphaTauri jako etatowi kierowcy na sezon 2024. Rolę...

Verstappen przed McLarenami w FP3 na Suzuce

Verstappen najszybszy w FP3 przed Grand Prix Japonii
Max Verstappen potwierdził swoje aspiracje do zdominowania weekendu Grand Prix w Japonii i uzyskał najlepszy czas okrążenia...

Pszczoły na torze wyścigowym – nowy pomysł Sebastiana Vettela

Począwszy od weekendu tegorocznego Grand Prix Japonii, drugi zakręt toru Suzuka będzie różnił się od pozostałych. Wszystko...

Mistrz WTCR wystartuje w ERC

Zdobywca Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR Norbert Michelisz wystartuje w swoim domowym Rajdzie Węgier, będącym ostatnią tegoroczną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here