VOLKSWAGEN MOTORSPORT KOŃCZY SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

127

Niemiecki producent poinformował, że to kończy udział w sportach samochodowych. Oddział Volkswagen Motorsport zostaje oficjalnie zamknięty.

Dział odpowiedzialny za motorsport oficjalnie zakończył działalność. Wcześniejsze informacje mówiły, że Volkswagen po wycofaniu się z działalności w seriach gdzie wykorzystywany jest silnik spalinowy miał skupić się wyłącznie na elektryfikacji w sportach samochodowych. Zbudował elektryczny prototyp I.D.R, którym sięgnęli po rekordu trasy na Pikes Peak, góry Tianmen czy północnej pętli Nurburgringu. Niestety w bardzo przyszłościowym planie coś zawiodło i ostatecznie spółka Volkswagen Motorsport GmbH została rozwiązana. Również wszyscy pracownicy zostali przeniesieni do innych fabryk niemieckiego producenta.
Mimo tej decyzji właściciele Volkswagenów Polo R5 i wyścigowych Golfów TCR nadal będą otrzymywać wsparcie w dostawie części. Ta decyzja kończy pewną erę wielkiego producenta. Volkswagen Motorsport stworzył najlepszy samochód w historii Mistrzostw Świata, był to niezastąpiony Volkswagen Polo WRC. W barwach tego zespołu jedne z największych sukcesów osiągał Sebastian Ogier. W ostatnich latach ekipa z Hanoveru zdominowała wszelkie rekordy, a to za sprawą wcześniej wspomnianego I.D.R, a za kierownicą zasiadł kilkukrotny uczestnik Le Mans i Rajdu Dakar, Roman Dumas.
Autor: Dominik Reda