niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościVTEC Cup IV Runda Tor Łódź - 3 on-boardy

VTEC Cup IV Runda Tor Łódź – 3 on-boardy

Mamy dla Was „samo mięso” z VTEC Cup na Torze Łódź! Zobaczcie trzy on-boardy z podobnych, a jednak drastycznie różnych aut, których kierowcy walczyli nie tylko o punkty w ramach VTEC Cup, ale podświadomie też o zbliżenie się do rekordowych czasów na wspomnianym obiekcie.

Na początek Ania Wrzesińska w V gen 1.5, z którą wywiad możecie przeczytać w 32 numerze papierowego wydania Rally and Race. Przez ten rok Ania nie zmieniła auta, ale skrupulatnie trenuje i staje się coraz silniejszym zawodnikiem w wielu cyklach, między innymi w omawianym VTEC Cup.

Czas 1:01,846

Następnie Mateusz Wujciów w V gen 1.3, który również rozwija swoje auto od dobrych kilku lat. Przeszedł nawet przez epizod z turbodoładowaniem, jednak wrócił na wolnossącą drogę i zdecydowanie osiąga już limity robiąc wyniki, których spodziewać się można po Hondach ale tych z o wiele mocniejszymi jednostkami.

Czas 1:01.115

Trzeci on-board to Mateusz Jarzombek w Civicu V 1.8. Honda Mateusza to bazowo EG5, czyli popularne „jajko” wyposażone w silnik 1.6 z jednym wałkiem rozrządu. Aktualnie zainstalowane jest jednak B18C, czyli absolutny rodzynek – występujący w Integrze TypeR JDM, kręcący się seryjnie do ponad 8k RPM, silnik DOHC z systemem VTEC. Rezultat na Torze Łódź?

Czas 0:58,038:

Trzy Hondy Civic piątej generacji, trzy hatchbacki, trzy różne pojemności, odmienny poziom redukcji masy i podejścia wizualnego.

Wyniki bardzo zbliżone, nie do osiągnięcia przez przeciętnego „mistrza prostej” poprawiającego swoje samopoczucie hałasując wieczorową porą w mieście. O to w tym chodzi! O osiąganie wyników i poprawianie czasów, a nie wątpliwe poprawianie swojego ego.;)

Tak trzymajcie uczestnicy VTEC Cup! My zapraszamy na rallyandrace.pl w najbliższych dniach, po kolejne informacje z IV rundy cyklu.

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

Filmowe podsumowanie 2021 roku załogi Rally and Race i… nasze plany, nie tylko rajdowe

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego sezony 2021 w wykonaniu naszego redakcyjnego Subaru z naczelnym za kierownicą. Niestety,...

NAJPOCZYTNIEJSZE