VTEC Cup Tor Jastrząb – wyniki i on-boardy

Ardian Bęben - Honda Civic EK4 K20
Ardian Bęben - Honda Civic EK4 K20 "Evora"

Sezon 2021 VTEC Cup Poland zakończył się 16 października rundą na Torze Jastrząb. Mamy dla Was wyniki i warte wspomnienia on-boardy, a na podsumowanie zapraszamy serdecznie do najbliższego wydania papierowego Rally and Race.

Frekwencja dopisała, imprezę ukończyło niespełna 50 kierowców. Jedni walczyli o ostatnie punkty, inni przypieczętowywali tytuły, ale nasz uwagę zwrócił kierowca, który na tej rundzie zakończył, ale również zaczął sezon 2021 – Adrian Bęben. Po rozebraniu, przebudowaniu i ponownym złożeniu swojej Hondy, dopiero w ostatnich tygodniach uaktywnił się i pokazał, że cały czas jest groźny, a jego auto jest jeszcze doskonalsze niż dotychczas. Dojechał na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej przy pomocy Hondy Civic EK4 (6 generacja) z silnikiem K20. Adriana i jego auto przedstawialiśmy w jednym z wydań papierowych Rally and Race i z pewnością jeszcze do tematu jego wozu wrócimy.

Dwa pozostałe miejsca to nie zaskoczenie – na drugim Mateusz Jarzombek w Civicu EG5 (V generacja), a zwyciężył Marcin Sikora w Civicu ED6 (IV generacja). W generalce namieszać mógł z pewnością Tomasz Dyszkiewicz, który Arielem Atomem wykonał jedynie… Dwa przejazdy z pomiarem czasu, z czego tylko pierwszy mógł liczyć się w tabeli (1:16.195), drugi noszący znamiona problemów zwiastujących zakończenie udziału w imprezie to 3:18.771. Co ciekawe ten pierwszy i ostatni „dobry” przejazd był wystarczający, aby wskoczyć na czwartą pozycję klasyfikacji generalnej. Czy jeżdżąc dalej poprawił by rezultat? Może sprawdzimy to w przyszłym sezonie. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, na podsumowanie sezonu zapraszamy Was do „papieru”, a poniżej wyniki oraz on-boardy wspomnianego Adriana, Ani, której poczynania bacznie śledzimy oraz Marcina Sikory – zwycięzcy tej rundy.

Wyniki:

Klasyfikacja generalna:

 1. Marcin Sikora (ED6)
 2. Mateusz Jarzombek (EG5)
 3. Adrian Bęben (EK4)

HONDA:

 1. Marcin Sikora (ED6)
 2. Mateusz Jarzombek (EG5)
 3. Adrian Bęben (EK4)

K PRO:

 1. Adrian Bęben (EK4)
 2. Grzegorz Kruk (EG5)
 3. Janusz Grzyb (EP3)

B PRO:

 1. Marcin Sikora (ED6)
 2. Mateusz Jarzombek (EG5)
 3. Krzysztof Natorze (EK4)

D PRO:

 1. Ania Wrzesińska (EG3)
 2. Dawid Śliwka (EH2)
 3. Michał Chlewicki (CRX Ballade)

STREET+:

 1. Michał Kisiel (FK8)
 2. Leszek Gontarz (FK2)
 3. Michał Wojkowski (S2000)

STREET:

 1. Kamil Myśliński (EG4)
 2. Kamil Niesłuchowski (EP3)
 3. Mateusz Gmurczyk (EP3)