niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościW Lonato po kwalifikacjach WSK. Polacy wysoko w dwóch kategoriach

W Lonato po kwalifikacjach WSK. Polacy wysoko w dwóch kategoriach

Inauguracyjna runda WSK Super Master Series wkracza w finałową fazę. Po kwalifikacjach dwóch głównych kategorii mamy polskich kierowców z szansą na wysokie pozycje. Wśród najmłodszych przebojem wbija się do czołówki trzeci Polak.

Najlepsi Polacy po kwalifikacjach to Maciej Gładysz (P6, OKJ), Gustaw Wiśniewski (P12, OK), Borys Łyżeń (P17, Mini) oraz David Liwiński (P24, KZ2). W sumie na torze w Lonato obserwowaliśmy trzynastu polskich kierowców. Dwóch z nich zakończyło już udział w zawodach. Trzech najszybszych ma szanse na dobre pozycje i oczywiście podium.

Z pierwszych linii do niedzielnych prefinałów pojadą zwycięzcy kwalifikacji w czterech kategoriach czyli Jindrich Pesl (Mini), Rene Lammers (OKJ), Luigi Coluccio (OK) oraz David Trefilov (KZ2), kolejni kierowcy w rankingach również mogą liczyć na pole position (w każdej kategorii rozgrywane są dwa prefinały). To Senna Van Walstijn (KZ2), Matheus Ferreira (OK), Enea Frey (OKJ) oraz Filippo Sala (Mini). Jak Polacy wyglądają na tle międzynarodowej stawki?

W najmłodszej kategorii wystartowało siedmiu polskich zawodników. Najlepiej w kwalifikacjach poradził sobie Borys Łyżeń, który plasuje się na najwyższym miejscu wśród Polaków – P17 i ma spore szanse na awans do finału. Pozostali plasują się niżej. Juliusz Ociepa jest 31. po kwalifikacjach, Bruno Gryc 33., Kacper Rajpold 39. Znacznie niżej zostali sklasyfikowani Klara Kowalczyk (68), Jan Stencel (74) i Antoni Ociepa (81). Dwóch ostatnich zakończyło już swoją rywalizację, bowiem do grupy prefinałowej awansuje 72 zawodników.

W kategorii OK Junior, gdzie startuje dwóch polskich zawodników bardzo dobrze w kwalifikacjach poradził sobie Maciej Gładysz, który zajął szóste miejsce w rankingu. To znakomity handi-cap przed prefinałem. Drugi z Polaków Jan Przyrowski jest dziewiętnasty.
Świetnie zaczął kwalifikacje Gustaw Wiśniewski w seniorskiej OK. Był drugi w czasówce. W wyścigach kwalifikacyjnych najpierw pechowo nie skończył rywalizacji, by w dwóch kolejnych ją wygrać. Gustaw jako jeden z dwóch kierowców zanotował dwa zwycięstwa w trzech heatach, podobnie jak lider rankingu Luigi Coluccio z Włoch. Drugi z Polaków w tej kategorii, Maks Angelard, nie zaliczy tego weekendu do najlepszych. Zajął 49. pozycję w rankingu.

W biegowej KZ2 David Liwiński uplasował się po kwalifikacjach na 24. pozycji. Natomiast Kacper Nadolski jest na 49. pozycji w rankingu po heatach.

Prefinały i finały w niedzielę.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here