W Słomczynie trwa druga runda KMP

fot. Michał MAX Kondrowski

Na torze w Słomczynie rozpoczęła się druga odsłona najważniejszego cyklu kartingowego w naszym kraju – Kartingowych Mistrzostw Polski. W kategorii Junior OK po pierwszym dniu rozgrywek nastąpiła zmiana lidera klasyfikacji.

Junior OK jest flagowa kategorią Kartingowych Mistrzostw Polski. W rywalizacji tej klasy pierwsze skrzypce grają kierowcy teamu KRZ Motosport, którzy zajmują dwie czołowe pozycje. Po pierwszym dniu rywalizacji nastąpiła zmiana w klasyfikacji generalnej. Prowadzenie objął Maksymilian Rafalik, który wygrał dwa wyścigi o punkty. Tuż za jego plecami trwała walka o kolejne miejsca.

Rywalizacja w Junior OK na słomczyńskim torze była niezwykle wyrównana. Maksymilian Rafalik (KRZ), który w czasówce zajął dopiero 6. pozycję, bez większych kłopotów wygrał oba punktowane sobotnie wyścigi. Pole position trafiło do Adriana Potępy (Jastrzębski Racing), który jako jedyny pokonał barierę 50 sekund w czasówce.

W pierwszym wyścigu tuż za liderem plasowali się Kacper Bonder (Parolin) i Martin Soltys (KRK). W drugim tuż za liderem finiszowali Kacper Rajpold (MG Racing) oraz ponownie Martin Soltys. Maksymilian Rafalik dzięki punktom w dwóch wyścigach wyprzedził swojego teamowego kolegę Franciszka Cegielskiego i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W klasie Junior OK rywalizuje 26 zawodników.

W dwóch pozostałych kategoriach seniorskich KMP, Senior Max oraz Senior Rok GP występuje łącznie 22 zawodników. 7-osobową stawkę stanowi Senior Max, w której liderem jest Tomasz Ibsen (KRZ), a kolejne pozycje po dwóch sobotnich wyścigach zajmują Victor Wojtan i Laura Łaban (oboje 46Team). W liczniejszej Senior Rok GP liderem jest Kacper Turoboyski (Bambini), a tuż za nim plasują się Oliwier Kobiela (Jastrzębski) oraz Piotr Protasiewicz (DD Motorsport).

Cztery kategorie młodzików stanowią tzw. „małe KMP” czyli rywalizację w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. W 14-osobowej stawce Baby Rok dwa wyścigi bezbłędnie pojechał Maximilian Safarzyński (MK Motorsport), za tuż za nim plasuje się Antoni Czerniak (MK Motorsport) i igor Knast (DSR Shifter). W Micro Max (8 kierowców) po dwóch wyścigach prowadzi Maksymilian Raczkowski (KRK) przed Filipem Babiarzem (Ernst Racing) i Leonardem Kwiatkowskim (MK Motorsport).

W kategorii Mini Max (4 zawodników) najszybszy jest Słowak Martin Soltys (KRK), a kolejne miejsca zajmują Aleksander Raczkowski (KRK), Wojciech Kapusta (KRK) i Vincent Zajarczyk (Blue Racing). Z kolei w Mini Roku (16 kierowców) prowadzi Błażej Kostrzewa (TGR) przed Kacprem Klukiem (TGR) i Ukraińcem Oleksandrem Shylo (Parolin).

W niedzielę kolejne wyścigi o punkty KMP.