Wach pierwszym liderem WRSMŚl 2017!

Pierwsza runda Wirtualnych Mistrzostw Śląska jest już historią. Rajd Zamkowy, który otworzył kolejny sezon WRSMŚl dostarczył wielu emocji zawodnikom jak i kibicom śledzącym rywalizacje na wirtualnych oesach. Na starcie zawodów stanęło blisko 100 kierowców, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi rundami Mistrzostw.

A

Od pierwszego odcinka specjalnego trwała niesamowita walka pomiędzy Tomaszem Wachem a Piotrem Gazdą, którzy wymieniali się oesowymi zwycięstwami. W końcowym rozrachunku lepszy okazał się kierowca reprezentujący Automobilklub Polski – Tomek, który pokonał Piotrka o 1,26 sekundy! Na najniższym stopniu podium zmagania ukończył Damian Trzciński wyprzedzając na ostatnim oesie Maćka Foltę.

Niemniej emocji dostarczyła nam walka w klasie RC3, gdzie bój o końcowy tryumf toczyli Marcin Zmysłowski, Dawid Perużyński, Michał Walkowski i Wojciech Komorek. Rajd wygrał Marcin, który zdystansował rywali na blisko 10 sekund. Pecha miał natomiast Dawid, który rozbił swoją rajdówkę na ostatnim odcinku. Drugie miejsce powędrowało zatem do Wojciecha, który o nieco ponad sekundę pokonał Michała.

MarciniecZamkowy2

W RC4 zwyciężył Kamil Żurawlew, który nie miał łatwego zadania, bowiem przez cały rajd był naciskany przez Janka Gorczycę. Kierowca AK-Sport musiał jednak zadowolić się drugą lokatą. Na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Stuchlik.

W nowo powstałej klasie Historic dzielił i rządził Mateusz Przyszlakowski, który znokautował rywali i pewnie zwyciężył w 1. rundzie WRSMŚl. Kolejne miejsca na podium zajęli Mateusz Szkuta oraz Maciej Zawisza, któremu do drugiego miejsca zabrakło niecałych 10 sekund.

Richard-Burns-Rally-DirectX9-2017-05-31-18-1

Kierowcą, który najlepiej opanował Fiata 126p był Marek Kor, który z ogromną przewagą zwyciężył w klasie Maluch. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Rajewska, natomiast na trzecim miejscu zameldował się Maciek Uss.

Tymczasem zapraszamy Was do udziału w 2. rundzie WRSMŚl – Rajdzie Ziemi Bocheńskiej! Liczymy na Wasze zdjęcia z tras rajdu. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora. Powodzenia!