poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiGSMPWaldemar Kluza walczy o powrót na podium

Waldemar Kluza walczy o powrót na podium

W kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, nadeszła pora na jedyną w tym sezonie rundę zagraniczną, która zgromadzi całą polską czołówkę w słowackich Banovcach nad Bebravou. Wśród 120 zgłoszeń są obydwaj zawodnicy reprezentujący Kluza Racing Team. Bracia Kluza zgłosili się do walki o punkty w trzech czempionatach – Polski, Czech i Słowacji.

Najważniejsza jednak pozostaje rywalizacja w GSMP. Dla Waldemara Kluzy cel na ten start, to przed finałowym pojedynkiem w Korczynie, wrócić na podium klasyfikacji generalnej. W tabeli wyników, jego strata do Piotra Parysa, to zaledwie jeden punkt.

Czołowa dwójka także pozostaje w zasięgu, dlatego przed kierowcą Skody Fabia w barwach ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Primo, Profiko i 4turbo, kluczowe wyzwanie tegorocznego sezonu. Co ciekawe, będzie to jednocześnie jubileusz jego startów na 3,7 km trasie Autopola Jankov Vrsok.

Grzegorz Kluza również ma do zdobycia na Słowacji cenne punkty. Dwukrotnie czwarty w klasie 5B, podczas sierpniowego weekendu z Grand Prix Sopot – Gdynia, ma nadal szansę, by na koniec roku stanąć na podium w swojej klasie.

Waldemar Kluza: „Wynik w Sopocie trochę skomplikował naszą sytuację punktową i wypchnął mnie poza podium. W puli nadal pozostaje jednak 80 punktów, więc wiele jeszcze może się zdarzyć. Będę musiał wykorzystać wszystkie doświadczenia z dziewięciu poprzednich edycji, ale bardzo dobrze czuje się na tej trasie, więc nastrój jest bojowy. W charakterystyce szybkiej i krętej, więc bardzo technicznej trasie, będziemy mogli pokazać mocne strony Skody i myślę, że będziemy bardziej konkurencyjni. Nasz słowacki zespół tym razem powalczy na własnym terenie, więc to dodatkowa motywacja. Woli walki na pewno nam nie zabraknie. Przez te lata mamy stąd wiele dobrych wspomnień i dużo pozytywnych emocji, więc cieszę się, że zawody wróciły do kalendarza. Banovce to wyjątkowa trasa, jedna z najtrudniejszych w całym kalendarzu, ale daje dużo satysfakcji, więc chcę czerpać jak najwięcej przyjemności z tego weekendu. To nie jest dla nas łatwy sezon, ale dam z siebie wszystko. Liczę na to, że mimo odległości, wirtualnie również będziecie mocno trzymać kciuki!”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE