czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiWaliłko znów punktuje w GT World Challenge

Waliłko znów punktuje w GT World Challenge

24-letni Igor Waliłko ukończył wyścigi drugiej rundy cyklu Fanatec GT World Challenge Europe Sprint Cup na odpowiednio siódmej i ósmej pozycji, na francuskim torze Magny-Cours sięgając po kolejne punkty do klasyfikacji generalnej klasy Silver Cup. 

Kierowca ponad 500-konnego Mercedesa-AMG GT3 zespołu Akkodis ASP w sobotę finiszował na siódmym miejscu w klasie, w drugiej połowie pierwszego wyścigu tocząc zaciętą walkę ze zmiennikiem Valentino Rossiego i fabrycznym kierowcą Audi, Frederickiem Vervischem.

W niedzielę zielonogórzanin zakwalifikował auto z numerem 86 do drugiego wyścigu weekendu na piątej pozycji w przeznaczonej dla młodych talentów klasie Silver Cup, ale po drobnym błędzie jego zmiennika na finiszu, duet francuskiej ekipy minął linię mety na ósmej lokacie w swojej kategorii.

Po czterech pierwszych wyścigach sezonu 2022 Igor Waliłko zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Silver Cup. Wyścigi trzeciej rundy Fanatec GT World Challenge Europe Sprint Cup odbędą się w dniach 18-19 czerwca na torze Formuły 1 w holenderskim Zandvoort.

„To był solidnie przepracowany weekend, choć biorąc pod uwagę fakt, że naszym celem jest walka o podia, czujemy spory niedosyt – mówi Igor Waliłko. – Do pierwszego startu kwalifikował się mój zmiennik, Petru Umbrarescu, a ja wsiadłem za kierownicę w drugiej połowie wyścigu, gdy stawka nieco się już rozjechała, ale mimo wszystko stoczyłem bardzo ekscytującą walkę z Frederickiem. W niedzielę liczyłem na nieco więcej podczas swojej kwalifikacji do drugiego wyścigu, ale zyskałem dwie pozycje po starcie i przejechałem solidną zmianę. Co prawda Petru miał małą przygodę na finiszu, ale najważniejsze, że znów ukończyliśmy oba wyścigi i zgarnęliśmy trochę punktów. Zdecydowanie jednak przez cały weekend brakowało nam tempa i odpowiednich ustawień. Musimy znaleźć tego przyczynę i wyciągnąć wnioski przed kolejną rundą, bo nasze ambicje są dużo większe”.  

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE