Walka o cenne punkty w Limanowej

Zbliżają się jedne z najbardziej elektryzujących rund wyścigów górskich w Polsce. W Limanowej odbędą się dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski połączone z zawodami zaliczanymi do kalendarza Mistrzostw Europy FIA. Na starcie nie zabraknie Dubaja kierowcy Berg Monster Team.

010

Sebastian Dubaj w tym roku pokazał, że potrafi wygrywać w ze swoją konkurencją. Jednak na starcie 10 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą pojawią się europejscy kierowcy, którzy nadają ton rywalizacji na najsławniejszych trasach górskich starego kontynentu. W grupie E2-SH pojawi się 14 kierowców aut 4×4, w tym Vladimir Vitver, Fulvio Guliani oraz Oscar Benes, a także Waldemar Kluza, Andrzej Szepieniec, Mariusz Stec, Michał Ratajczak bezpośredni konkurenci Dubaja w GSMP. Tym razem zawody rozegrane zostaną na 7 podjazdach w sobotę kibice obejrzą dwa treningi i dwa wyścigi – start o godzinie 9:00 i 14:00. Niedziela to jeden trening i dwa wyścigi startujące od 11:30.

013

Dubaj: „Ten sezon nie układa się po mojej myśli, nie ukończyłem dwóch rund GSMP z powodu awarii samochodu. Jadę do Limanowej, aby powalczyć o najwyższe lokaty i zdobyć cenne punkty do klasyfikacji generalnej GSMP. Prognozy pogody zapowiadają opady deszczu, więc mam szanse na dobry wynik. Do tej pory w mojej klasie nie było takiego składu, tym bardziej europejskiego. Mamy liczną stawkę superszybkich samochodów i to cieszy. Zapowiada się fajna walka. Mieliśmy mało czasu między wyścigami na prace przy samochodzie po wyścigu w Dobsinie na Słowacji. Mój zespół zrobił wszystko, aby auto było w najlepszej kondycji. „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”, dlatego tanio skóry nie sprzedam.”

022

inf.pras.

Dodaj komentarz