środa, 6 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościWalka o Mistrzostwo na Magurze

Walka o Mistrzostwo na Magurze

Już tylko tydzień pozostał do 1 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który stanowi finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2014. Na 3180 metrowej trasie podczas weekendu 3-5 października kibice zobaczą najlepszych zawodników, którzy powalczą o tytuł mistrzowski.

W starciu tytanów pojawią się Dubai, który bronił będzie pierwszego miejsca klasyfikacji generalnej w Powiecie Gorlickim. Walkę z nim stoczy Waldemar Kluza, trzeci po 14 rundach, Marcin Słobodzian, czwarty zawodnik GSMP oraz Marcin Gładysz, piąty w rocznej klasyfikacji.

– Na liście zgłoszeń po pierwszym terminie znajduje się ponad 40 zawodników, a termin zgłoszeń upływa w sobotę 27 września o godzinie 24:00 – mówi Marek Sitek, dyrektor zawodów. Trasa jest już przygotowana, a my czekamy na przyjazd najlepszych górali w najbliższy piątek 3 października. Wtedy zobaczymy ich w Gorlicach, a dwa kolejne dni to wielka rywalizacja w finale GSMP 2014, na debiutującej w polskich wyścigach górskich trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa.

W okolicach Gorlic pojawi się również Tomasz Myszkier, który przywiezie Ferrari F430 oraz drugi Wicemistrz Polski sezonu 2013 Andrzej Szepieniec w Lancerze Evo.

Po raz pierwszy na zakończenie sezonu, po zdobyciu tytułu Mistrza Polski w grupie HS/Z, Piotr Ostrowski zaprezentuje Mitsubishi Lancera Evo VI, który zbudowany został do rywalizacji w HS-ie.

Serdecznie zapraszamy na portal www.wyscigigorskie.pl, gdzie już od przyszłego tygodnia kibice znajdą najświeższe informacje o 1 Wyścigu Górskim Magura Małastowska oraz na stronę www.wyscigmagura.pl.

inf. pras. fot. Arkadiusz Bar

NOWOŚCI

SuperOES Toru Kielce wspiera juniorów! Ich opiekunem Miko Marczyk

Automobilklub Kielecki organizujący SuperOES na Torze Kielce wzmacnia wsparcie dla juniorów, których opiekunem zostanie topowy polski kierowca...

Zielona Oliwka kończy sezon 2023 zwycięstwem na Karowej

Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk zakończyli sezon 2023 w najlepszy możliwy sposób. Załoga Peugeota 208 Rally4 zajęła...

Andreas Mikkelsen potwierdził rozstanie ze Skodą i Toksportem?

Mikkelsen
W ostatnich dniach internet aż huczy od plotek o ewentualnym powrocie świeżo upieczonego czempiona WRC2 na łono...

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Rajd Sylwestrowy
Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE