czwartek, 30 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWalka o Mistrzostwo na Magurze

Walka o Mistrzostwo na Magurze

Już tylko tydzień pozostał do 1 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który stanowi finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2014. Na 3180 metrowej trasie podczas weekendu 3-5 października kibice zobaczą najlepszych zawodników, którzy powalczą o tytuł mistrzowski.

W starciu tytanów pojawią się Dubai, który bronił będzie pierwszego miejsca klasyfikacji generalnej w Powiecie Gorlickim. Walkę z nim stoczy Waldemar Kluza, trzeci po 14 rundach, Marcin Słobodzian, czwarty zawodnik GSMP oraz Marcin Gładysz, piąty w rocznej klasyfikacji.

– Na liście zgłoszeń po pierwszym terminie znajduje się ponad 40 zawodników, a termin zgłoszeń upływa w sobotę 27 września o godzinie 24:00 – mówi Marek Sitek, dyrektor zawodów. Trasa jest już przygotowana, a my czekamy na przyjazd najlepszych górali w najbliższy piątek 3 października. Wtedy zobaczymy ich w Gorlicach, a dwa kolejne dni to wielka rywalizacja w finale GSMP 2014, na debiutującej w polskich wyścigach górskich trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa.

W okolicach Gorlic pojawi się również Tomasz Myszkier, który przywiezie Ferrari F430 oraz drugi Wicemistrz Polski sezonu 2013 Andrzej Szepieniec w Lancerze Evo.

Po raz pierwszy na zakończenie sezonu, po zdobyciu tytułu Mistrza Polski w grupie HS/Z, Piotr Ostrowski zaprezentuje Mitsubishi Lancera Evo VI, który zbudowany został do rywalizacji w HS-ie.

Serdecznie zapraszamy na portal www.wyscigigorskie.pl, gdzie już od przyszłego tygodnia kibice znajdą najświeższe informacje o 1 Wyścigu Górskim Magura Małastowska oraz na stronę www.wyscigmagura.pl.

inf. pras. fot. Arkadiusz Bar

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

40. numer magazynu Rally and Race – start preorderu

Rally
Wielkimi krokami zbliża się premiera 40. numeru magazynu Rally and Race. Już wkrótce w Wasze ręce oddamy...

Zbigniew Staniszewski przed pierwszym startem sezonu 2023 w rallycrossie

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski rozpocznie w najbliższy weekend nowy sezon startów na rallycrossowych torach. Kiedy po siedemnastu...

Robert Kubica odwołuje przyjazd na Poznań Motor Show

Niestety... Roberta Kubica ostatecznie nie pojawi się na Poznań Motor Show 2023. Podopieczny Orlen Team odwołał swoją...

Jacek Pydys: „Nordschleife? Tu zostawiłem swoje serce”

Pydys
Jacek Pydys trafił na Nurbugring zupełnym przypadkiem. A poznając jego historię można chyba zaryzykować stwierdzenie, że zakochał...

Wypadek Audi na S8 – ścigały ją demony

Wypadek Audi na S8 - ścigały ją demony
Ścigały ją demony. Tak wytłumaczyła się kierująca Audi, która podróż momentami nawet 200 km/h zakończyła na barierkach...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here