wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWalkowiak wygrywa niedzielne WSMP

Walkowiak wygrywa niedzielne WSMP

Bartosz Walkowiak zwyciężył w niedzielnym wyścigu lipcowej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. W 20-minutowej rywalizacji sprinterskiej pokonał Grzegorza Grzybowskiego.

Zdobywca pole position już na starcie przejął inicjatywę i nie dał się wyprzedzić Grzybowskiemu. Walkowiak następnie zaczął budować przewagę nad swoim rywalem w drugim pucharowym Porsche, która w pewnym momencie wynosiła już prawie 10 sekund.

W drugiej połowie rywalizacji Grzybowski zaczął odrabiać dystans do lidera, lecz na mecie zabrakło mu do zwycięstwa 6,603 sekundy.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w dywizji D4 3500 wywalczył Jakub Franek. Pewnie pokonał on Krzysztofa Zagórskiego, który na dwa okrążenia do mety wyprzedził Artura Paziewskiego. O najniższy stopień podium ze swoim zespołowym kolegą próbował jeszcze zawalczyć Piotr Podoba, lecz Paziewski utrzymał trzecie miejsce różnicą 0,766 sekundy.

W dywizji D4 2000 triumfował Sławomir Szwargot, w D4 2000 N/A Marcelina Czepiel, w DN-2 najszybszy był Mateusz Ciesiółka, w D4 1400 Mateusz Tabaka, a w DN-1 Mieszko Matuszyk.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE