Walkowiak wygrywa niedzielne WSMP

Bartosz Walkowiak zwyciężył w niedzielnym wyścigu lipcowej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. W 20-minutowej rywalizacji sprinterskiej pokonał Grzegorza Grzybowskiego.

Zdobywca pole position już na starcie przejął inicjatywę i nie dał się wyprzedzić Grzybowskiemu. Walkowiak następnie zaczął budować przewagę nad swoim rywalem w drugim pucharowym Porsche, która w pewnym momencie wynosiła już prawie 10 sekund.

W drugiej połowie rywalizacji Grzybowski zaczął odrabiać dystans do lidera, lecz na mecie zabrakło mu do zwycięstwa 6,603 sekundy.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w dywizji D4 3500 wywalczył Jakub Franek. Pewnie pokonał on Krzysztofa Zagórskiego, który na dwa okrążenia do mety wyprzedził Artura Paziewskiego. O najniższy stopień podium ze swoim zespołowym kolegą próbował jeszcze zawalczyć Piotr Podoba, lecz Paziewski utrzymał trzecie miejsce różnicą 0,766 sekundy.

W dywizji D4 2000 triumfował Sławomir Szwargot, w D4 2000 N/A Marcelina Czepiel, w DN-2 najszybszy był Mateusz Ciesiółka, w D4 1400 Mateusz Tabaka, a w DN-1 Mieszko Matuszyk.