niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWataha Wilków po zimie głodna zwycięstw.

Wataha Wilków po zimie głodna zwycięstw.

Wolf Motorsport, czyli już całkiem dobrze znany Kibicom team Wilków z Wrocławia, nie próżnował między sezonami. Ich wytrwałe treningi na torze, na symulatorze i w siłowni, mają przynieść pozytywne efekty na trasach pierwszej rundy rajdu Tarmac Masters w Jaworze. Zawody startują już w ten weekend.

clio_czarne

W rajdzie Wolfy wezmą udział w zmienionym składzie niż w 2017 roku. W srebrnym Clio na lewym fotelu pojedzie wrocławianin Kamil Winnicki, który w marcu odebrał licencję i będzie to jego pierwszy start w lidze okręgowej. Jego pilotem będzie Mateusz Radecki z Grudziądza, który tak mówi o planach na ten rajdowy rok:

„Sezon 2018 stawia przede mną nowe wyzwania. Cykl Tarmac Master w zespole Wolf Motorsport jest dla mnie jednym z kilku projektów na ten rok. Na pewno starty w RO z Wilkami będą ciekawym i cennym doświadczeniem. Załoga ma profesjonalne podejście do tematu, a to dobrze rokuje na przyszłość.”

clio_srebrne

Radecki na prawym fotelu zastąpi dotychczasowego pilota Sebastiana Dwornika.​

W drugim aucie WM pojedzie kierowca Rysiu Gierka, który dopiero zdobywa punkty do licencji. Po zeszłorocznych przygodach na oesach Tarmaca musiał nabrać trochę pokory i po zderzeniu ze słupem, wyremontować swoje czarne Renault Clio.

„Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie kolejnego cyklu TM. Ostatni zakończył się dla mnie niezbyt pomyślnie, ale w tym sezonie jestem lepiej przygotowany i gotowy na nowe wyzwania. Mój priorytet to zdobycie licencji RO, jednak w Jaworze chcę pokazać, na co mnie stać. Do zobaczenia na odcinkach!”

clio_wolfmotorsport_serwis

Gierce na prawym fotelu towarzyszyć będzie Kornel Grabski, dla którego będzie to pierwszy pełny sezon rajdowy, który pojedzie jako co-driver.

„​Po amatorskich startach jako kierowca, organizacji rajdów​, kilku jazdach jako pilot, byciu serwisantem myślę,​ że to właśnie bycie pilotem będzie dla mnie najlepszą funkcją w rajdach. Mam nadzieję, że po pierwszym rajdzie znajdzie się parę osób, które to potwierdzą. Trzymajcie kciuki za obie Wilcze załogi!”​

Warto wspomnieć, że Wolfy to także cała grupy ludzi, która go tworzy. Na zapleczu rajdu czekają w gotowości mechanicy, logistycy, obsługa medialna oraz… Auto Laweta (tak na wszelki wypadek, trzeba chuchać na zimne).

whatapp

Warto wspomnieć, że WM utworzył otwartą grupę w aplikacji What’sApp, na której każdy może na bieżąco relacjonować rajd, zapoznawać się z komunikatami organizatorów, komentarzami załóg i kibiców. Szczegóły na znajdziecie na FB Wilków.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE