wtorek, 30 listopada, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMistrzowie Tarmaca z najniższej klasy z nowymi planami

Mistrzowie Tarmaca z najniższej klasy z nowymi planami

Duet Papierscy Rally Team w tym sezonie zmieni dotychczasowo wykorzystywane Cinquecento na Citroena C1.

Grzegorz i Izabela Papierscy po ponad pięciu latach spędzonych we Fiacie Cinquecento zmieniają auto. Ich wybór nie jest oczywisty. Rajdowa para będzie jeździć w tym sezonie mało znaną na polskich odcinkach specjalnych konstrukcją. Mowa tu o Citroenie C1, który w głównej mierze jest widywany bardziej na próbach „,KJS – owych” niż na prawdziwych oesach.

We wcześniejszych latach załoga ta zdobyła kilka tytułów w cyklu Tarmac Masters startując w klasie TM 1. Rok temu nazwa tej klasy została zmieniona na TM 5, w której po raz drugi z rzędu mogli cieszyć się z wicemistrzostwa ustępując jedynie Krzysztofowi Trybusowi. Sympatyczna załoga z Oleśnicy w tym sezonie planuję wystartować po raz kolejny w cyklu Marten Tarmac Masters tym razem prezentując wcześniej wspomnianego Citroena, który już został zakupiony i czeka na pierwsze modyfikacje przed pierwszą rundą, która startuję za ponad cztery miesiące ( 10 – 11.04 ).

Tarmac Masters 2021 – co słychać w klasie TM 5

Zatem stawka najmniej licznej klasy TM 5 nieco się zmieni. Aktualny Mistrz ( Krzysztof Trybus ) niedawno wstąpił w szeregi Auto Moto Klubu Wrocławskiego. Natomiast jeden z rywalizujących w tej klasie Piotr Gładysz z myślami o walkę o pierwszą pozycję szykuję małe zmiany w swoim Fiacie Cinquecento. Do tego trio dołączy młody duet w składzie Krystian Kuklis i Krzysztof Sowa również w ,,cieniasie”.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Śnieżne testy Hyundai i20 Rally1 WRC 2022

Testy nowego hybrydowego Hyundaia i20 Rally1 WRC 2022 w prawdziwych zimowych warunkach. Za kierownicą Ott Tanak.

Wyniki Show Pucharu Toru Modlin

W sobotę na torze w Modlinie odbyła się impreza dla zawodników z licencją Tor Modlin Rally Show....

Finał Mistrzostw Świata Rallycross na Nürburgring

Skrót najciekawszych wydarzeń na ostatniej rundzie sezonu w Mistrzostwach Świata Rallycross na Nürburgringu. Finałowa batalia pomiędzy dwoma...

Polacy na mecie portugalskiego klasyka!

Zespół BOMBA Rally Raid Team, w składzie Adam Bomba, Jacek Soboń, Mikołaj Otto, Łukasz Zoll oraz Pedro...

NAJPOCZYTNIEJSZE