środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyWięcej WRC2 w transmisjach Mistrzostw Świata

Więcej WRC2 w transmisjach Mistrzostw Świata

Doczekaliśmy się! W końcu, promotor Rajdowych Mistrzostw Świata wsłuchał się w liczne głosy kibiców i pretensje dotyczące okrojonych relacji z WRC2. W świetle imponującej obsady tej kategorii, promotorzy zdecydowali się na… rozbudowanie programu transmisji. Niestety, na otwarcie szampanów jest jeszcze za wcześnie. Zmiany ograniczą się wyłącznie do dodatkowego programu po zakończeniu rajdu.

Postawmy sprawę jasno… W ostatnich latach relacje na żywo WRC skupiały się wyłącznie na królewskiej kategorii WRC/Rally1 i najmocniejszych, priorytetowych załogach. Ten fakt był niezwykle bolesny zwłaszcza dla polskich kibiców, którzy nie mogli w pełni cieszyć się jazdą biało-czerwonych drużyn. To ma się zmienić. Promotorzy zapowiedzieli, iż znacznie rozbudują program transmisji, uwzględniając także batalię maszynerii Rally2. Na euforię jest jednak za wcześnie. Nie będzie to przedłużenie relacji na żywo, a tylko… dodatkowy, trzydziestominutowy program, emitowany już po zakończeniu każdej z eliminacji turnieju.

Rozszerzenie programu relacji potwierdził Peter Thul, dyrektor ds. sportu WRC Promoter:

WRC2 to prawdziwy poligon doświadczalny dla przyszłych gwiazd. W ostatnich sezonach byliśmy świadkami kilku fantastycznych, emocjonujących pojedynków w tej klasie. Nasze nowe rozwiązanie zagwarantuje kierowcom szansę zaprezentowania umiejętności szerszej publiczności, wzmacniając też rangę rywalizacji. Czerpać z tego będą nie tylko zawodnicy. Zależy nam na tym, aby usprawnienia pozwoliły fanom poczuć jeszcze więcej rajdowych emocji. Zapewnimy im ekskluzywne treści, które pozwolą mocniej ekscytować się WRC!”.

Pierwsze kontrowersje w WRC2

Zwycięzcą pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2023 w kategorii WRC2, a co za tym idzie pierwszym liderem „generalki”, został obywatel Rosji Nikolay Gryazin. Kierowca Toksportu był poza zasięgiem rywali, dosłownie frunąc po alpejskich oesach Rajdu Monte-Carlo. Radość Gryazina trwała dość krótko… Obóz Yohana Rossela wniósł bowiem oficjalny protest, który spotkał się z aprobatą sędziów oraz… licznymi pretensjami ze strony fanów. Kibicom nie spodobała się walka przy „zielonym stoliku” i dość kuriozalne powody ukarania zwycięzcy. Decyzja FIA była jednak ostateczna, a Rosjanin spadł na drugą lokatę w grupie.

Złożony protest pozwolił Rosselowi na pierwszy triumf w sezonie. Francuz ma obecnie na koncie 28 punktów (25 za zwycięstwo, 3 za power stage). Gryazin jest drugi (20 „oczek”), wirtualne podium uzupełnia rewelacja 91. Rajdu Monte-Carlo, Pepe Lopez (18 punktów).

Klasyfikację generalną kategorii WRC2 znajdziecie na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here