wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRSMP | HRSMPWielcy mistrzowie i legendarne auta w Historycznym Kryterium Karowa

Wielcy mistrzowie i legendarne auta w Historycznym Kryterium Karowa

18 załóg w wyjątkowych rajdówkach sprzed lat pojedzie w ramach Historycznego Kryterium na ulicy Karowej w Warszawie, który jest częścią obchodów 100. jubileuszu Rajdu Polski. Przejazd historycznych aut poprzedzi zmagania zawodników z RSMP oraz FIA ERC startujących w Orlen 77. Rajdzie Polski.

Takiej obsady w ostatnich latach na jakimkolwiek rajdzie nie było. Z Historycznym Kryterium Karowa zmierzą się dawni zwycięzcy Rajdu Polski, wielokrotni mistrzowie kraju wśród kierowców i pilotów, a do tego zaprezentują naprawdę wyjątkowe auta. Listę zgłoszeń otwiera trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski Andrzej Jaroszewicz, który na liczącej niespełna 2 km trasie pokaże się w Volvo PV 544 Sport. Dwukrotny mistrz Polski Błażej Krupa zaprezentuje Renault 5 GTE, a mistrz Polski z 1976 roku Tomasz Ciecierzyński Fiata 125p Monte Carlo, a jego pilotem będzie Tomasz Szostak. Listę mistrzów uzupełnia Janusz Szerla, który wraz z Markiem Oziębło wystartują Audi 80 A2.

Historyczne auta z duszą

Na trasach zobaczymy też zawodników z Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obrońca tytułu w Historycznej Klasyfikacji Generalnej Robert Luty wraz z Marcinem Celińskim pojadą dobrze znanym kibicom w Polsce Subaru Legacy. Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski na Historyczne Kryterium Karowa postawili na Talbota Sunbeam, a duet Andrzej Wodziński – Marek Kaczmarek pozostał wierny włoskiej motoryzacji i z trasą zmierzy się w Alfie Romeo GTV Veloce. Pięknego FSO Poloneza 2000 w malowaniu odwzorowującym samochód Janusza Szerli z lat 80. pojadą Piotr Kiepura i Mateusz Galle. W Renault 11 Turbo, będącym repliką auta, którym Andrzej Koper wyjeździł dwa tytuły mistrza Polski i startował w mistrzostwach Europy, zobaczymy Marcina Leśnika i Tomasza Harczuka. Z kolei, Grzegorz Olchawski z Łukaszem Wrońskim zaprezentują mocarne Audi Quattro. W drugim Audi z napędem na cztery koła zobaczymy duet Mariusz Polak – Mariusz Ziółkowski.

Kultowych aut będzie więcej. Jubileusz uświetni Fiat 131 Abarth Rally, który w Rajdzie Polski wygrywał trzykrotnie, a pojedzie nim załoga Mirosław Miernik – Przemysław Baryła. Dominującą na przełomie lat 80. i 90. Lancię Deltę Integrale HF pojadą Adam Kacprzyk i Maciej Tworski. Elefant tradycyjnie wystartuje BMW E30 318is, a na jego prawym fotelu zobaczymy Emilię Kotarską. Krzysztofa Mikulskiego z Jerzym Skrzypkiem zobaczymy w Mercedesie C123 280 CE, z kolei Paweł Chojnacki i Ewa Habryn-Chojnacka pojadą Subaru Legacy. Gościnnie na trasie pojawią się też Wojciech Sroczyński w VW Golfie GTI, a także mistrz Polski HRSMP z 2019 w kategorii PZM 6 – Michał Horodeński w Abarthcie 124.

Jubileuszowy piknik i relacje na żywo

Obchody jubileuszu stulecia Rajdu Polski nie ograniczą się tylko do przejazdów samochodów w ramach Historycznego Kryterium na ulicy Karowej. Automobilklub Polski, pod patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Bemowo, organizuje na terenie swojej siedziby Festiwal Samochodów Historycznych z okazji 100-lecia Rajdu Polski, a także 70-lecia przyłączenia dzielnicy Bemowo do Warszawy, na którym pojawi się około 100 aut historycznych i youngtimerów.

 

Harmonogram Historycznego Kryterium


Niedziela 20.06.2021

8:30 Otwarcie Parku Serwisowego na terenie przed siedzibą Automobilklubu Polski

10:00-14:00 Spotkania z Mistrzami (Automobilklub Polski, Bemowo)

14:30 Ceremonia startu Honorowego (Automobilklub Polski, Bemowo)

16:30 Start pierwszego uczestnika Historycznego Kryterium (ul. Karowa)

17:15 Meta ostatniego zawodnika Historycznego Kryterium (ul. Karowa)

17:45 Meta Honorowa przy parku serwisowym (Automobilklub Polski, Bemowo)

18:45 Ceremonia rozdania nagród oraz uhonorowania uczestniczących w imprezie Mistrzów sportu rajdowego

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE