Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszyła do Dubaju

Maciek Dreszer już oficjalnie został namaszczony na kierowcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 24 godzinnym wyścigu w Dubaju, jaki odbędzie się na dzień przed startem 23. Finału WOŚP 11 stycznia 2015.

 Jurek Owsiak daje  Maćkowi Dreszero wi koszulkę gdyby  przegrał w Dubaj u

Uroczyste wysłanie oraz wyposażenie kierowcy w dobry nastrój oraz kilka koszulek WOŚP, które ubierze w zależności od wyniku wyścigu w Dubaju miało miejsce dzisiaj w siedzibie Wielkiej Orkiestry. Jurek Owsiak odbył rozmowę z Maćkiem na temat postrzegania polskiego fenomenu charytatywnego wśród kierowców z całego świata. Razem zastanawiali się jak reprezentować Wielką Orkiestrę w Dubaju oraz co odpowiadać na pytania kierowców i ich teamów, bowiem samochód i kask Maćka tym razem cały zagospodarowany został przez Wielką Orkiestrę, a nie loga sponsorów.

– To rzadka sytuacja, kiedy zamiast komercyjnych znaków firm pojawia się wizualizacja organizacji pozarządowej, a raczej akcji charytatywnej – mówi Maciej Dreszer młody kierowca wyścigowy z Tarnowa. – Samochód wyścigowy jest zwykle traktowany jako cenna powierzchnia reklamowa, tym razem jednak postanowiłem zrobić coś naprawdę dobrego i naprawdę niezwykłego i okleiliśmy cały samochód oraz kask emblematami Wielkiej Orkiestry – opowiada Maciek.

Jurek Owsiak uczy  Maćka jak przetł umaczyć WOŚP na a ngielski

Szczegóły wyścigu w Dubaju:

http://www.24hseries.com/24h-dubai

http://www.dubaicalendar.ae/en/event/events/hankook-24h-dubai.html

**************************

Maciej Dreszer, ur. 27 marca 1996 r. w Tarnowie. W roku 2012 w swoje 16 urodziny zdał na torze Poznań egzamin na licencję kierowcy wyścigowego. Kariera Maćka rozpoczęła się od startu w pucharze Kia Lotos Race oraz udziału w prestiżowych wyścigach Volkswagen Castrol Cup 2013, rozgrywanych na torach całej Europy, m.in. Hungaroringu (Węgry), Lausitzringu (Niemcy), RedBull Ringu (Austria), Slovakia Ringu (Słowacja) i Brnie (Czechy). Maciek rywalizował ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami, odnosząc swoje pierwsze sukcesy. W czerwcu 2012 roku otrzymał puchar fair play, który za sportową postawę przyznał mu prowadzący w wyścigach Kia Lotos Race kierowca – Zbigniew Łacisz. Trzy miesiące później, startując w jesiennej edycji Wyścigowego Pucharu Polski w Poznaniu, Maciek stanął na podium – zajął II miejsce! Jesienią 2013 został zwycięzcą I Eko Rajdu XL i ma prawo do używania tytułu Master of Eco Driving 2013.

Maciej Dreszer jako najmłodszy Polak wystartował w mistrzostwach Europy w wyścigach górskich, reprezentując barwy narodowe  Race National Team Poland. Do startu w mistrzostwach przygotowywał się pod okiem trzykrotnego mistrza Europy Grzegorza Dudy.

Sezon 2014 rozpoczął się bardzo obiecująco! Niemiecka grupa Doerr Motorsport poszukująca młodych talentów zaprosiła Macieja do udziału w prestiżowych wyścigach międzynarodowych. To jedna z największych stajni wyścigowych w Europie, która w tym sezonie wystawi 12 samochodów wyścigowych, między innymi najnowszy model McLarena, Porsche GT3 RSR, BMW Z4 GTR oraz Toyotę GT86 w wersji pucharowej. Tym ostatnim samochodem Maciej jedzie i odnosi pierwsze sukcesy w Pucharze Toyoty na najsłynniejszym i zarazem najtrudniejszym torze wyścigowym na świecie, zwanym Zielonym Piekłem – Nürburgringu. Od dwóch lat na torach wyścigowych trenuje pod opieką wielokrotnego mistrza Polski Jakuba Golca. Ciekawostką jest to, że Maciek jest pierwszym Polakiem oraz najmłodszym kierowcą wyścigowym w historii Nürburgringu. W dniu pierwszego wyścigu, 29 marca 2014, miał 18 lat i 2 dni. Wcześniej najmłodszym zawodnikiem na torze był Niemiec Marcel Manthey, który w dniu swojego startu miał 19 lat i 48 dni. Maciej przeszedł zatem do historii tego najsłynniejszego toru wyścigowego i światowego motosportu.

**************************

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19c,
02-738 Warszawa,
Tel: (22) 852 32 14, (22) 852 32 15
Fax: (22) 852 07 52
Pracujemy: poniedziałek-piątek, w godz. 8.15-16.15

WOSP rusza do Dubaju

Kontakt z Maćkiem:

tel.: 501 110 343

www.maciejdreszer.com

Inf.pras.