Wielki sukces Dnia Dziecka!

W niedzielę 1 czerwca 2014 roku Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów, Ścianka Wspinaczkowa La Roca oraz Zakłady Mechaniczne Tarnów były miejscem niezwykłego spotkania dla najmłodszych z okazji ich święta. W ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa” odbyły się otwarte zajęcia i trening kartingowy dla dzieci, czyli możliwość spróbowania własnych sił na gokartach pod okiem tarnowskich zawodników kartingowych oraz najmłodsi adepci motoryzacji otrzymali mnóstwo cennych i praktycznych informacji jak zrobić pierwszy krok w sporcie kartingowym i zdobyć licencję kartingową.

kamilzyznar.com-5

Równocześnie trwały otwarte zajęcia dla dzieci na ściance wspinaczkowej pod okiem Edyty Ropek oraz dzieci mogły sprawdzić pewność oka i precyzję ręki na strzelnicy Zakładów Mechanicznych. Wszyscy uczestnicy tych zmagań otrzymali specjalne certyfikaty. Podczas tego wyjątkowego dnia odbyły się również pokazy profesjonalnych gokartów, na których tarnowscy zawodnicy kartingowi startują w zawodach rangi mistrzowskiej na arenie ogólnopolskiej oraz pokazy i przejażdżki na motocyklach, w samochodach rajdowych i terenowych. Nie zabrakło konkursów i zabaw dla wszystkich dzieci. Na sam koniec rozegrano zawody wspinaczkowe z cyklu Tarnów Speed Cup 2014, czyli rywalizację we wspinaczce na czas dla amatorów. Zawody adresowane były do wszystkich chętnych bez względu na wiek, umiejętności czy doświadczenie we wspinaczce. Zwycięzcami w zawodach wspinaczkowych Tarnów Speed Cup 2014 zostali: Weronika Biedroń i Oskar Szalecki w kategorii do 11 lat, Oliwia Kot i Jakub Siudut w kategorii do 16 lat, Karolina Mochylska i Tomek Kuta w kategorii powyżej 16 lat oraz Michał Lewicki w kategorii PRO.

kamilzyznar.com-55

To wszystko czekało na dzieci z okazji ich święta.  Zabawa była przednia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i upominków dla uczestników.

Po raz kolejny realizowane zadanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Impreza łączyła dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją. Każdy począwszy od przedszkola poprzez podstawówkę, aż po ucznia szkoły ponadgimnazjalnej oraz osoby niepełnosprawne wziął udział w tej akcji.

Szczegóły na stronie: www.gokarty-tarnow.pl oraz www.laroca.pl

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie tej kolejnej inicjatywy.

kamilzyznar.com-84
Organizatorami i parterami wydarzenia byli: Klub TTSK K-TEAM Tarnów, Ścianka wspinaczkowa La Roca, Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., Miejski Klub Sportowy Tarnovia, Yabimo Sp. z o.o., Grupa Azoty, Urząd Miasta Tarnowa, Moto-tarnow.pl, AutoMotoKlubTarnowski,  Centrum Gier Planszowych 6 oczek, Klub Offroadowy Kobza, PZM, Powiat Tarnowski, Województwo Małopolskie.
Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.
inf. pras.