Wielki sukces organizacyjny GEMINI SPEED RACE SHOW 2014

W dniu 18 października 2014 roku na parkingu Gemini Park Tarnów odbyła się Rodzinna impreza motoryzacyjna z cyklu GEMINI SPEED RACE SHOW 2014 w ramach ogólnopolskiej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. Naszym głównym celem była promocja znajomości przepisów ruchu drogowego i pokazanie w jaki sposób można doskonalić technikę jazdy pojazdami mechanicznymi, co stanowczo zwiększa nasze bezpieczeństwo na drogach. Działania te kierowane są do różnych grup społecznych, dorosłych Pań i Panów, a w szczególności najmłodszych dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób niepełnosprawnych. Skuteczna poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach jest możliwa jedynie przy wspólnym wysiłku wielu instytucji.
MINOLTA DIGITAL CAMERA
Zwracamy również uwagę na to, że Karting jest doskonałą szkołą motoryzacji. Udział w jazdach szkoleniowych na gokartach i licznych zawodach kartingowych to najlepszy sposób nabycia praktycznych umiejętności techniki jazdy i bezpiecznych nawyków w prowadzeniu pojazdów mechanicznych, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – mówi Rafał Kiwior – koordynator akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa.
MINOLTA DIGITAL CAMERA
Do naszych działań należy również wsparcie i promowanie kobiet w motoryzacji, pokazanie społeczeństwu, że kobiety również bardzo dobrze i bezpiecznie poruszają się za kierownicą przeróżnych pojazdów mechanicznych. Panie łamią stereotypy i z powodzeniem rywalizują z panami w różnych odmianach sportu motorowego. Przede wszystkim jednak liczymy, że nastawienie do płci pięknej prowadzącej wszelkie pojazdy mechaniczne i wiedza o ich sukcesach w motorsporcie zaowocują zmianą stereotypowego myślenia o „babie za kierownicą”  – mówi Karolina Mochylska – inicjatorka Ladies Karting Ligi.
MINOLTA DIGITAL CAMERA
Organizatorami imprezy byli: Tarnowskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne K-TEAM i Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów oraz Gemini Park Tarnów.

Partnerzy: Miasto Tarnów, Powiat Tarnowski, Województwo Małopolskie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, Komenda Miejska Policji w Tarnowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polski Związek Motorowy, Auto Moto Klub Tarnowski, MOTO-Tarnów.pl, Klub Offroadowy Kobza, Tarnowska Konfederacja Motocyklistów Wataha, Szkoła Nauki Jazdy Auto Lex, Kołodziej Racing Team, Race National Team Poland, Duda Motorsport, Vokswagen Racing Polska, VW Gładysz i Synowie, Gładysz Motors, Tuning Team Tarnów, Limar, TopiCar, Acjusz Ubezpieczenia, Karmot Kieć Autoryzowany Dealer Hyundai w Tarnowie, IMAV TV, Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Podczas imprezy prezentowano mnóstwo atrakcji!
– akcję Jadę bezpiecznie, jestem bezpieczny na drodze oraz projekt środowiska motorsportu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego,
– odbyła się prezentacja profesjonalnych gokartów zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej klubu TTSK K-TEAM Tarnów,
– pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego oraz  sprzętu używanego przy zdarzeniach drogowych w wykonaniu Dwukrotnych Mistrzów Polski w Ratownictwie Medycznym – czyli Ratowników z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie,
– odbyła się prezentacja samochodów rajdowych i wyścigowych,
– pokaz quadów i samochodów terenowych,
– prezentacja zabytkowych samochodów z kolekcji wielkiego pasjonaty Pana Andrzeja Chmielowskiego,
– pokaz motocykli – m.in. wyścigowych, supermoto, turystycznych oraz żużlowego Janusza Kołodzieja,
– prezentacja i pokaz samochodów klubu Tuning Team Tarnów,
– prezentacja jazdy na trolejach i z kołem Stewarta oraz w alkogoglach,
– pokaz sprzętu Policji i Straży Pożarnej w tym poduszkowca – HT-P400 Anaconda oraz Quad Suzuki 4×4 z wciągarką elektryczną,
– symulator zderzeń i poślizg kontrolowany,
– pokaz szybkiego i bezpiecznego opuszczenia samochodu przy dachowaniu,
– w części artystycznej odbył się m.in. pokaz Zumby,
– dla małych dzieci odbyły się przejażdżki na gokartach pod okiem tarnowskich kierowców kartingowych,
– nie zabrakło licznych konkursów dla dzieci ze znajomości przepisów BRD oraz upominków i niespodzianek dla wszystkich w tym nagroda główna samochód na weekend.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i współpracę oraz pomoc przy organizacji rodzinnej imprezy motoryzacyjnej z cyklu Gemini Speed Race Show 2014.
Szczegółowe informacje o naszym działaniu dostępne na stronie: www.gokarty-tarnow.pl
Inf.pras.