Wielkie zmiany w Driftingowych Mistrzostwach Polski

fot. Driftingowe Mistrzostwa Polski - oficjalny profil Facebook

Długo czekaliśmy na podobne informacje. Oficjalnie, czekają nas poważne zmiany w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Poza organizatorem, zmieni się regulamin, podział na klasy i charakter organizacji. Przed nami… złote lata biało-czerwonego driftingu? Na taki wyrok jest jeszcze za wcześnie, ale zapowiedzi są… obiecujące!

Kawa na ławę. Cykl Driftingowych Mistrzostw Polski potrzebował natychmiastowych zmian. Sezon 2022 przeszedł praktycznie bez echa, w międzyczasie pojawiło się też kilka wpadek marketingowych i organizacyjnych. W świetle tego jak szybko rozwija się rodzimy drifting, decyzja o „nowym otwarciu” jest konieczna. Zwłaszcza, że minione miesiące pokazały, jak potężna moc drzemie w tym sporcie. Jak na razie wiemy stosunkowo niewiele, wydaje się jednak, iż nowym organizatorem DMP będzie Speed Games, projekt Kuby Przygońskiego.

W krótkich komunikatach medialnych przekazano nam kilka arcyciekawych informacji. Po pierwsze, w przyszłym roku odbędą się jedynie cztery rundy, wyłącznie na polskich torach. W świetle problemów budżetowych i szalejącego kryzysu to rozsądny wybór, który zapewni rywalizację koło w koło, minimalizując „wyścigi budżetowe”. Całkowicie zmieni się również regulamin cyklu. Ten ma w końcu dostosować się do europejskich standardów. Powstanie zatem klasa DMP Pro, DMP Semi Pro (opona o maksymalnej szerokości 225 mm, seryjna i manualna skrzynia biegów) oraz oddzielna klasa płci pięknej. Na trybunach pojawi się też zupełnie nowy, międzynarodowy skład sędziowski. Kluczowy będzie także medialny walor zmian. Imprezom towarzyszyć mają, na razie dość tajemnicze, „Speed Games Supercars Show” czy „Festiwal Motoryzacji”. Wydaje się, że turniej Driftingowych Mistrzostw Polski otworzy się w końcu na nowych kibiców i prawdziwe show, które zapewni sprzedaż biletów.

fot. Rafał Kurek

Idzie nowe?

Kiedy możemy spodziewać się kolejnych informacji? Tego jeszcze nie wiemy, ale uważamy, że warto na nie zaczekać. Cykl mistrzowski powinien być prawdziwą… perłą w koronie, po prostu, sportowym celem każdego zawodnika nad Wisłą. Trzymamy kciuki za to, by Speed Games pomogło wrzucić DMP wyższy bieg, i pokonać problemy w chmurze gęstego dymu!

Komplet informacji o cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski znajdziecie na oficjalnej stronie. Powoli przygotowujemy się też do premiery 39. wydania naszego magazynu, w którym to znajdziecie obszerny reportaż z sezonu 2022. Magazyn dostępny będzie w naszym sklepie.