wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościWielkopolanki za Kółkiem

Wielkopolanki za Kółkiem

Zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji, od ponad 20 lat koledzy zrzeszeni w Automobilklubie Wielkopolski, organizują w tym terminie rajd turystyczny… rajd wyjątkowy w swojej formule ponieważ przeznaczony tylko dla Pań.

W rajdzie „Wielkopolanki za kółkiem” mogą brać udział tylko i wyłącznie Panie. Ich mężowie, partnerzy, narzeczeni czy też przyjaciele zostają w tym dniu w domu, a „wyzwolone od kurateli” dziewczyny, żony, narzeczone… mogą poczuć dreszczyk emocji związany ze współzawodnictwem, przy czytaniu itinerera i poszukiwaniu właściwej trasy przejazdu, :-).

W tym roku załogi wyjadą poza Tor Poznań na dwa odcinki drogowe. Tam w warunkach normalnego ruchu drogowego, będą poszukiwać Punktów Kontroli Przejazdu (PKP) i starannie przepisywać ich oznaczenia do Karty Drogowej.

Na terenie Toru Poznań zostanie zlokalizowanych kilka prób sprawnościowych SZ na których będzie można sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności szybkiej jazdy w bezpiecznych warunkach.

Sprawdzimy również wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego oraz wiedzę ogólną z zakresu motoryzacji, a może nie tylko podczas rozwiązywania krótkich testów. Ponieważ czas rygorystycznych obostrzeń związanych z pandemią mamy za sobą, możemy powrócić do normalnej formuły rajdu.

Podczas oczekiwania na wyniki przewidujemy prelekcje z zakresu wprowadzonych ostatnio zmian w przepisach ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Oczywiście dla uczestniczek przygotowana zostaje „ścianka” foto, a zdjęcia załóg trafią na pamiątkowe dyplomy. Nie zabraknie pucharów, medali dla najlepszych załóg. Będą wyróżnienia za najładniej przebrane załogi i udekorowane pojazdy. Będą gadżety rajdowe dla wszystkich, a dla najlepszych, cenne nagrody od naszych zaprzyjaźnionych sponsorów oraz dzięki współfinansowaniu imprezy z budżetu Powiatu Poznańskiego.

Zapraszamy 5 marca 2023 na Tor Poznań.

– zapisy i pełen regulamin znajdziecie na stronie klubowej https://www.aw.poznan.pl/

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

FIA powołuje grupę roboczą ds. rajdów

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA podjęła decyzję o utworzeniu nowej grupy roboczej, która ma zająć się przyszłością rajdów...

Race for Glory – historia największego rajdowego pojedynku na dużym ekranie

Fanów sportów motorowych czeka tej zimy nie lada uczta. 29 grudnia nastąpi polska premiera kinowa filmu Ferrari,...

NAJPOCZYTNIEJSZE