niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościWielkopolanki za Kółkiem

Wielkopolanki za Kółkiem

Zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji, od ponad 20 lat koledzy zrzeszeni w Automobilklubie Wielkopolski, organizują w tym terminie rajd turystyczny… rajd wyjątkowy w swojej formule ponieważ przeznaczony tylko dla Pań.

W rajdzie „Wielkopolanki za kółkiem” mogą brać udział tylko i wyłącznie Panie. Ich mężowie, partnerzy, narzeczeni czy też przyjaciele zostają w tym dniu w domu, a „wyzwolone od kurateli” dziewczyny, żony, narzeczone… mogą poczuć dreszczyk emocji związany ze współzawodnictwem, przy czytaniu itinerera i poszukiwaniu właściwej trasy przejazdu, :-).

W tym roku załogi wyjadą poza Tor Poznań na dwa odcinki drogowe. Tam w warunkach normalnego ruchu drogowego, będą poszukiwać Punktów Kontroli Przejazdu (PKP) i starannie przepisywać ich oznaczenia do Karty Drogowej.

Na terenie Toru Poznań zostanie zlokalizowanych kilka prób sprawnościowych SZ na których będzie można sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności szybkiej jazdy w bezpiecznych warunkach.

Sprawdzimy również wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego oraz wiedzę ogólną z zakresu motoryzacji, a może nie tylko podczas rozwiązywania krótkich testów. Ponieważ czas rygorystycznych obostrzeń związanych z pandemią mamy za sobą, możemy powrócić do normalnej formuły rajdu.

Podczas oczekiwania na wyniki przewidujemy prelekcje z zakresu wprowadzonych ostatnio zmian w przepisach ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Oczywiście dla uczestniczek przygotowana zostaje „ścianka” foto, a zdjęcia załóg trafią na pamiątkowe dyplomy. Nie zabraknie pucharów, medali dla najlepszych załóg. Będą wyróżnienia za najładniej przebrane załogi i udekorowane pojazdy. Będą gadżety rajdowe dla wszystkich, a dla najlepszych, cenne nagrody od naszych zaprzyjaźnionych sponsorów oraz dzięki współfinansowaniu imprezy z budżetu Powiatu Poznańskiego.

Zapraszamy 5 marca 2023 na Tor Poznań.

– zapisy i pełen regulamin znajdziecie na stronie klubowej https://www.aw.poznan.pl/

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here