niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościWielkopolanki za kółkiem. Tor Poznań zorganizował rajd dla kobiet

Wielkopolanki za kółkiem. Tor Poznań zorganizował rajd dla kobiet

Wielkopolanki za kółkiem to impreza samochodowa dla kobiet organizowana przez Automobilklub Wielkopolski na Torze Poznań. W niedzielę 5 marca zameldowało się 56 załóg, w tym 170 przedstawicielek płci pięknej.

Wielkopolanki za kółkiem to rajd dla kobiet organizowany od wielu lat przez Automobilklub Wielkopolski. Impreza ma bardzo długą tradycję, a przez lata często zmieniała nazwy. Od „Ewy za kółkiem”, przez „Wielkopolanki na start” aż po „Wielkopolanki za Kółkiem”.

Organizatorzy zmieniali formuły wydarzenia – od typowo sportowych do imprez łączących sport, turystykę z elementami festynu. Cel był zawsze jeden – dostarczyć radości uczestniczkom, aby wspominały to spotkanie z uśmiechem, aż do następnego rajdu.

Zobacz: Wielkopolanki za Kółkiem

W tym roku przygotowano wiele wyzwań. Zawodniczki uczestniczyły w takich konkurencjach, jak jazda na orientację, jazda sprawnościowa samochodem po wyznaczonych odcinkach Toru Poznań, test z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz test motoryzacyjny.

Dla zwolenniczek dużych maszyn przygotowano koparkę, a dla minimalistek przewidziano jazdę taczką w alko-goglach. Dla Pań o zacięciu sportowym była próba specjalna, której wynik można było wielokrotnie poprawiać, na ile starczyło opon i paliwa.

Dużą atrakcją była wizyta w Muzeum Sztuki Inżynierskiej Zbyszka Koprasa w Fiałkowie, gdzie uczestniczki wykonywały specjalne zadania. Muzeum oraz Tor Poznań to Rekomendowane Atrakcje Turystyczne Powiatu Poznańskiego.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych frekwencja dopisała i nie brakowało rywalizacji. Na zakończenie przygotowano prelekcje związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz oczywiście dekoracje, fanfary dla zwycięzców i dyplomy z fotografiami załóg.

Wielkopoklanki za kółkiem 2023 – Klasyfikacja generalna

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here