Na salonie samochodowym Tokio 2022 Subaru zaprezentuje dwie nowości przy współpracy z STI. Pierwszą będzie najmocniejsza odsłona Subaru Imprezy WRX STI, druga to owiany tajemnicą projekt pod roboczą nazwą STI E-RA CONCEPT.

Najnowsza Impreza STI otrzymała skromne zmiany stylizacyjne względem modelu WRX. Wcześniejsze nieoficjalne wizualizacja zakładały większe zmiany. Nie każdemu też spodobają się podtrzymane czarne plastikowe nakładki nadkoli rodem z modelu Outback czy Forester.

wizualizacja Subaru Japan

Najważniejsze, aby auto było godnie kontynuowało rodowód flagowych modeli STI. A jak nauczyła nas historia modeli Impreza, do wyglądu zawsze można się przyzwyczaić. Pakiet STI nadał mu większej drapieżności. Nie jest to i tak najtrudniejsze nadwozie do zaakceptowania w historii tego modelu. Finalny kształt poznamy już 14 stycznia na salonie samochodowym w Tokio.

Zobacz także: Nowe Subaru Impreza WRX 2022 – premiera

Druga premiera owiana jest tajemnicą. Po nazwie STI E-RA CONCEPT możemy wnioskować, że będzie to prototyp pierwszego w pełni elektrycznego modelu STI. Nie wiadomo czy będzie nawiązywał stylistycznie do któregoś z istniejących już aut Subaru czy będzie to zupełnie nowa linia. Wszystkiego dowiemy się w połowie stycznia.

fot. Subaru Japan