Wierzbicki pierwszym zdobywcą pole position w Trofeo di serie

Startujący gościnnie w inauguracyjnej rundzie Trofeo di serie Nikodem Wierzbicki wywalczył pole position do pierwszego z dwóch wyścigów na Torze Poznań.

Były zawodnik KIA Platinum Cup już na swoim pierwszym pomiarowym okrążeniu wykręcił czas 2:06,226, który pozostał niepoprawiony już do samego końca 25-minutowej sesji kwalifikacyjnej.

18-latek z Poznania o ponad sekundę pokonał kolejnego w stawce zawodnika, którym był Piotr Ławski. Na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Ganowski, który jako jeden z zaledwie trzech kierowców poprawił swój czas na drugim pomiarowym kółku. Kolejne lokaty zajęli Daniel Mikrut, Bartosz Adaszewski i Dominik Szydłowski-Bajerlejn, a stawkę uzupełnili Rafał Gawkowski i Juliusz Syty.

Rozpoczynająca się runda na Torze Poznań jest pierwszą w historii dla pucharu FIAT-ów 500. Pierwszy wyścig weekendu zaplanowano w sobotę na 8:45, z kolei drugi zakończy cały wyścigowy weekend WSMP w niedzielę o 15:05.