wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościWilliams z nowym dyrektorem operacyjnym

Williams z nowym dyrektorem operacyjnym

Williams Racing poinformował, że do ich zespołu dołączy nowy dyrektor operacyjny w osobie Frederica Brousseau. Kanadyjczyk całe swoje doświadczenie zawodowe nabył w przemyśle lotnicznym.

Kariera zawodowa Brousseau rozpoczęła się w Pratt & Whitney Canada w 1997 r. i przeszła przez rozmaite stanowiska operacyjne i kierownicze, w tym na międzynarodowym poziomie: „Nie ma lepszego uczucia niż wyruszenie w zupełnie nową podróż i dążenie do spełnienia swoich marzeń” –powiedział Brousseau. „To był ekscytujący początek sezonu i nie mogę się doczekać, aby dołączyć do zespołu z takim dziedzictwem w Formule 1. Chcę już zacząć i przyczynić się do budowania przyszłości organizacji wraz ze wszystkimi w Williams Racing”.

Jako dyrektor generalny Mirabel Aerospace Centre, Brousseau kierował otwarciem obiektu i jego najnowocześniejszej linii produkcyjnej silników napędzających samolot pasażerski Airbus A220. Po spełnieniu kilku funkcji kierowniczych podczas swojej kadencji w Pratt & Whitney został mianowany wiceprezesem ds. operacji w P&W w kwietniu 2022 r.

W tej roli nadzorował działalność operacyjną firmy na całym świecie, obejmującą 12 lokalizacji w Kanadzie, Polsce, Maroku i Chinach.

Kierował także światowym łańcuchem dostaw firmy, strategią zaopatrzenia oraz nowym programem uprzemysłowienia. Kanadyjczyk był odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie strategii operacyjnej z naciskiem na zapewnienie konkurencyjności operacyjnej swoich oddziałów i łańcucha dostaw.

Podczas pracy w P&W pełnił również rolę lidera w obszarach bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników, filozofii i praktyk produkcji zrównoważonej środowiskowo oraz rozwoju talentów w różnych środowiskach wielokulturowych i interdyscyplinarnych.

Prezes zarządu Williams Racing Matthew Savage, powiedział, że doświadczenie nabyte przez wiele lat w zarządzaniu i kierownictwie powinny pomóc zespołowi w sprawniejszym odbudowaniu organizacji zespołu: „[Frederic] Rozpoczął swoją karierę od pracy w hali produkcyjnej, a jego ostatnia rola polegała na zajmowaniu się operacjami lotniczymi na całym świecie, w tym kierowaniem wieloma zakładami produkcyjnymi na całym świecie i organizacją zatrudniającą ponad 10 000 pracowników. Oczekuję, że znacząco przyczyni się w naszej podróży w Williams Racing”.

 

Dariusz Szymczak
Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie.

NOWOŚCI

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

FIA powołuje grupę roboczą ds. rajdów

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA podjęła decyzję o utworzeniu nowej grupy roboczej, która ma zająć się przyszłością rajdów...

Race for Glory – historia największego rajdowego pojedynku na dużym ekranie

Fanów sportów motorowych czeka tej zimy nie lada uczta. 29 grudnia nastąpi polska premiera kinowa filmu Ferrari,...

NAJPOCZYTNIEJSZE