niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościWilliams z nowym dyrektorem operacyjnym

Williams z nowym dyrektorem operacyjnym

Williams Racing poinformował, że do ich zespołu dołączy nowy dyrektor operacyjny w osobie Frederica Brousseau. Kanadyjczyk całe swoje doświadczenie zawodowe nabył w przemyśle lotnicznym.

Kariera zawodowa Brousseau rozpoczęła się w Pratt & Whitney Canada w 1997 r. i przeszła przez rozmaite stanowiska operacyjne i kierownicze, w tym na międzynarodowym poziomie: „Nie ma lepszego uczucia niż wyruszenie w zupełnie nową podróż i dążenie do spełnienia swoich marzeń” –powiedział Brousseau. „To był ekscytujący początek sezonu i nie mogę się doczekać, aby dołączyć do zespołu z takim dziedzictwem w Formule 1. Chcę już zacząć i przyczynić się do budowania przyszłości organizacji wraz ze wszystkimi w Williams Racing”.

Jako dyrektor generalny Mirabel Aerospace Centre, Brousseau kierował otwarciem obiektu i jego najnowocześniejszej linii produkcyjnej silników napędzających samolot pasażerski Airbus A220. Po spełnieniu kilku funkcji kierowniczych podczas swojej kadencji w Pratt & Whitney został mianowany wiceprezesem ds. operacji w P&W w kwietniu 2022 r.

W tej roli nadzorował działalność operacyjną firmy na całym świecie, obejmującą 12 lokalizacji w Kanadzie, Polsce, Maroku i Chinach.

Kierował także światowym łańcuchem dostaw firmy, strategią zaopatrzenia oraz nowym programem uprzemysłowienia. Kanadyjczyk był odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie strategii operacyjnej z naciskiem na zapewnienie konkurencyjności operacyjnej swoich oddziałów i łańcucha dostaw.

Podczas pracy w P&W pełnił również rolę lidera w obszarach bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników, filozofii i praktyk produkcji zrównoważonej środowiskowo oraz rozwoju talentów w różnych środowiskach wielokulturowych i interdyscyplinarnych.

Prezes zarządu Williams Racing Matthew Savage, powiedział, że doświadczenie nabyte przez wiele lat w zarządzaniu i kierownictwie powinny pomóc zespołowi w sprawniejszym odbudowaniu organizacji zespołu: „[Frederic] Rozpoczął swoją karierę od pracy w hali produkcyjnej, a jego ostatnia rola polegała na zajmowaniu się operacjami lotniczymi na całym świecie, w tym kierowaniem wieloma zakładami produkcyjnymi na całym świecie i organizacją zatrudniającą ponad 10 000 pracowników. Oczekuję, że znacząco przyczyni się w naszej podróży w Williams Racing”.

 

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here