środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościWilliams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje zmianę koloru wykończenia na matowy i ma zapewnić mocniejszy wygląd na torze.

Model FW45, który zadebiutuje na torze 13 lutego podczas dnia filmowego i jest ewolucją swojego poprzednika – FW44. Największe zmiany będą w krawędziach podłogi, które zostały podniesione, aby spełnić wymagania przepisów technicznych FIA 2023, a zespół skorzystał z okazji, aby znacznie rozwinąć koncepcję sidepodów, co było możliwe dzięki optymalizacji układu chłodzenia jednostki napędowej.

Zmiany zaszły również w przednim zawieszeniu, a także na zewnętrznych powierzchniach aerodynamicznych. W rezultacie FW45 jest bardziej wydajny pod tym względem niż FW44 i ma posiadać większą ogólną siłą docisku z lepszymi właściwościami jezdnymi.

Tegorocznych barw zespołu będą bronić Alex Albon i debiutujący w stawce F1 Logan Sargeant: „Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę zacząć kolejny rok z zespołem” – powiedział na prezentacji tajski kierowca. „Samochód wygląda świetnie i wkrótce wyjedzie na tor Silverstone. Zespół pracował naprawdę ciężko w zeszłym roku i przez zimę, aby zająć się niektórymi kluczowymi obszarami w naszym samochodzie, starając się zmaksymalizować to, co wydobędziemy z samochodu na 2023 rok, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co FW45 potrafi”.

Podobne odczucia co do nowej maszyny Williamsa ma Sargeant, który nie może doczekać się debiutu za kierownicą FW45: „Jestem naprawdę podekscytowany rozpoczęciem sezonu po czymś, co wydaje mi się długą przerwą zimową” — powiedział 22-latek. „Jestem bardzo zmotywowany i włożyliśmy w samochód dużo ciężkiej pracy. Nowy model wygląda wygląda niesamowicie i pokazuje ogromny wysiłek, jaki zespół włożył poza sezonem, więc nie mogę się doczekać startu na Silverstone przed drogą do Bahrajnu”.

Do ekipy Williamsa w tym roku dołącza kilku nowych sponsorów, w tym Gulf Oil, który był wcześniej eksponowany na samochodach McLarena.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie. Zawodowo zagłębiony w meandrach social mediów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here