Wira najszybszy w kwalifikacjach WSMP

Fot. Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Piotr Wira w Mercedesie-AMG GT3 uzyskał najlepszy czas pierwszych kwalifikacji sezonu 2024 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań.

Startujący w tym roku w pełnym cyklu International GT Open Wira rozpoczął weekend inauguracji sezonu od wygrania kwalifikacji. Kierowca jedynego pełnoprawnego samochodu GT3 wykręcił czas 1:29,565 na 4-kilometrowym torze.

Drugi czas uzyskał Jędrzej Szcześniak, który był jednocześnie najszybszy w dywizji D4 GTC dla samochodów pucharowych. Startujący w Lamborghini Huracan Super Trofeo kierowca pojechał o 0,729 sekundy wolniej od Wiry, natomiast wśród swoich konkurentów pokonał o sekundę Sebastiana Mielcarka w podobnym samochodzie.

Trzeci w GTC był Tomasz Magdziarz, tracąc niecałe 1,5 sekundy za kierownicą pucharowego Porsche. Pokonał on Adriana Lewandowskiego w Lamborghini i Jakuba Chmiela w Porsche.

Sezon 2024 jest pierwszym, w którym zastosowane zostało wyrównanie osiągów samochodów poprzez BoP. Obowiązujące parametry zostały narzucone zarówno maszynom GT3 jak i GTC.

W klasie do 3,5 litra pojemności najszybszy był Piotr Podoba w Hondzie Civic TCR, który pokonał Amuno Pelette w podobnym samochodzie. Rafał Gieras w Cuprze TCR był trzeci.

Wśród aut do dwóch litrów najszybszy był Mikołaj Jóźwiak, wśród wolnossących Szymon Piotrowski, a w D4 1600 pole position wywalczył Antoni Derebecki.

Najbardziej wyrównane kwalifikacje były w RacingN2, gdzie Bruno Tomann pokonał Łukasza Lewandowskiego o jedynie 0,050 sekundy. W RN1 najszybszy był Mikołaj Kujawa.

Pierwsze wyścigi weekendu WSMP zaplanowano w sobotę.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.