Wira pewnie wygrywa drugi wyścig WSMP

Piotr Wira odniósł drugie zwycięstwo w dwóch dotychczasowych wyścigach sezonu 2024 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowca Mercedesa-AMG GT3 przyjechał przed wszystkimi autami GTC.

Zgodnie z nowym regulaminem, o kolejności na starcie drugiego wyścigu weekendu decydowało drugie najszybsze okrążenie uzyskane przez każdego kierowcę w kwalifikacjach. Nie zmieniło to za bardzo kolejności na polach startowych względem pierwszego sobotniego wyścigu – z pole position znów wystartował Wira, mając obok siebie Jędrzeja Szcześniaka.

Podobnie jak w sobotę, jadący Lamborghini Huracan Super Trofeo Szcześniak przegrał start z Piotrem Magdziarzem w Porsche 911 GT3 Cup. Ta dwójka następnie rozpoczęła między sobą pojedynek o zwycięstwo w klasie GTC, pozwalając Wirze odjechać na bezpieczną odległość.

Walka Lamborghini i Porsche zakończyła się jednak przedwcześnie, gdy Szcześniak wycofał się na 9. okrążeniu. Na drugie miejsce w klasie awansował wtedy Adrian Lewandowski w innym Lamborghini.

Na 11. okrążeniu kierowca białego Huracana został wyprzedzony przez Sebastiana Mielcarka, który przed niedzielnymi zmaganiami przeniósł się z klasy GTC do D4 +3500 i startował przez to z końca stawki.

Na piątym miejscu w łącznej klasyfikacji i trzecim w GTC finiszował Jakub Dwernicki, który skorzystał na pechu Jakuba Chmiela, który nie dojechał do mety ostatniego okrążenia. Poza podium uplasowali się Artur Paziewski i Grzegorz Grzybowski.

W klasie D4 3500 triumfował Piotr Podoba, pokonując swojego zespołowego kolegę Amuno Pelette oraz Rafała Gierasa. W rywalizacji aut do dwóch litrów wygrał Mikołaj Jóźwiak, w D4 2000 N/A triumfował Szymon Piotrowski, a w D4 1600 najlepszy był Jakub Szablewski.

Wśród samochodów RacingN triumfował Mikołaj Kujawa, a w RN2 najlepszy był Łukasz Lewandowski.

Od tego sezonu podczas rund WSMP rozgrywane są trzy wyścigi – zmagania zakończy 15-minutowy sprint w niedzielne popołudnie.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.