Wira wygrywa na otwarcie sezonu WSMP

Piotr Wira wykorzystał pole position do odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie 2024 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowca Mercedesa-AMG pokonał Jędrzeja Szcześniaka i Tomasza Magdziarza.

Wira popisał się dobrym startem i utrzymał prowadzeniem, co było kluczem do zwycięstwa. Szcześniak natomiast stracił dwie pozycje na początku wyścigu na rzecz Tomasza Magdziarza i Sebastiana Mielcarka.

Kierowca Lamborghini Huracan Super Trofeo musiał nadrabiać straty i dopiero na piątym okrążeniu wyprzedził Mielcarka, a na kolejnym kółku rozprawił się z Magdziarzem w Porsche 911 GT3 Cup. Mając przed sobą pusty tor, Szcześniak zaczął jechać szybciej od lidera, lecz był za daleko, aby mieć jeszcze wpływ na wynik wyścigu. Wira odniósł więc zwycięstwo z przewagą 10,297 sekundy.

Szcześniak zwyciężył jednak w klasie D4 GTC, przed Magdziarzem oraz Adrianem Lewandowskim, który wyprzedził Mielcarka na pięć okrążeń do mety. O szóste miejsce w całym wyścigu walczyli Janusz Szymański i Jakub Dwernicki, a stawkę samochodów GT zamknęli Jakub Chmiel i Artur Paziewski.

Zwycięstwo w dywizji D4 3500 odniósł Piotr Podoba, który o siedem sekund pokonał swojego zespołowego kolegę Amuno Pelette. Podium uzupełnił Rafał Gieras.

W dywizji D4 2000 zwyciężył Mikołaj Jóźwiak przed Sławomirem Szwargotem i Arturem Gawrylukiem. W D4 2000 N/A triumfował Szymon Piotrowski, w D4 1600 Antoni Derebecki, a zwycięstwo w RacingN2 odniósł Łukasz Lewandowski, który pokonał Bruno Tomanna o zaledwie 0,070 sekundy.

Pozostałe dwa wyścigi pierwszej rundy WSMP na Torze Poznań zostaną rozegrane w niedzielę.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.