„Wodowanie” Fabii RS Rally2 na Jannerrallye [wideo]

143

W sieci pojawiło się pierwsze nagranie z pechowego wypadku duetu Kaferbock/Minor na oesach 37. LKW Friends on the road Jannerrallye powered by Wimberger 2024. Trzeba przyznać, że „wodowanie” Fabii RS Rally2 nie należało do zbyt przyjemnych.

Nagranie udostępnione w serwisie YouTube pozwala odpowiedzieć na pytanie jak doszło do pechowej kraksy Johannesa Kaferbocka i Ilki Minor… Załoga z numerem #9 zbliżała się do lewego zakrętu na 15. oesie „Rubble Master Sand”. Trudne, zimowe warunki spowodowały, iż Johannes wyraźnie „przestrzelił” zakręt, wypadając poza trasę. Pech chciał, że znajdował się tam niewielki zbiornik, wyglądający na zbiornik pożarowy. Samochód… zatonął. Załoga zdołała jednak w porę opuścić pojazd i wspiąć się na dach. Nie była to przyjemna kąpiel…

Sędziowie zdecydowali naturalnie o odwołaniu 15. odcinka specjalnego. Biorąc pod uwagę klasyfikację po 14. próbie, liderem 37. Jannerrallye są Michael Lengauer i Erik Furst. Na drugim miejscu plasują się Mares i Bucha. Podium uzupełniają Simon Wagner i pilotujący go Gerald Winter. Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot wycofali się po trzynastej próbie, zaś Marcin Niwergol i Michał Kuśnierz znajdują się na końcu stawki po licznych problemach.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Impreza będąca premierową rundą Rajdowych Mistrzostw Austrii oraz lokalnych pucharów niższego szczebla wystartowała 5 stycznia. Organizator wytyczył osiemnaście odcinków o długości około stu sześćdziesięciu kilometrów. Na linii startu nie zabrakło znanych nazwisk – swój start potwierdzili między innymi Marlin Laszlo, Filip Mares, Jan Cerny i Chris Ingram. Faworytem do zwycięstwa będzie oczywiście urzędujący czempion Austrii – Simon Wagner.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.