WRC: Pirelli wprowadza nową, szutrową oponę

Pirelli
fot. Pirelli

Pomimo zbliżającego się zakończenia współpracy z promotorem WRC, marka Pirelli nie osiada na laurach, wciąż rozwijając swoje ogumienie. Na portugalskich szutrach zadebiutuje zupełnie nowa opona – Scorpion KX WRC, przeznaczona dla konstrukcji Rally1.  

Choć wraz z końcem sezonu 2024 włoski koncern pożegna się z Rajdowymi Mistrzostwami Świata, Pirelli nie zamierza bezczynnie oczekiwać na wypełnienie się kontraktu. Tuż przed startem Rajdu Portugalii przedstawiciele marki poinformowali o premierze zupełnie nowej szutrowej opony Scorpion – odmiany KX WRC. Wersja zaprojektowana dla maszyn Rally1 ma zachowywać swoją charakterystykę, gwarantując większą wydajność i wytrzymałość.

W Portugalii zobaczymy dwie wersje ogumienia Scorpion KX WRC – SB (miękka mieszanka idealna na śliskie, deszczowe warunki) i HB (mieszanka twarda na dłuższe, suche próby).

Zobacz też: „Francuski łącznik” – Hubert Kowalczyk o wyborze Renault Clio Rally3

Terenzio Testoni informuje, iż Scorpion KX WRC przypadła do gustu zespołom fabrycznym:

WRC to bardzo istotna platforma rozwoju dla wszystkich mistrzostw, w których bierzemy udział, począwszy od ERC. Portugalia jest jedną z najtrudniejszych imprez w kalendarzu i właśnie dlatego będzie wybornym poligonem doświadczalnym, który przyniesie nam sporo cennych informacji. Zespoły wyraziły już swoje zadowolenie z KX WRC, które jest bardziej wytrzymałe od swojego poprzednika. Zakres pracy i wydajność pozostały niezmienione, co eliminuję potrzebę „uczenia się” tej opony na nowo i testowania ogumienia przed startem”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.