Bilety na Rajd Europy Centralnej 2024 – ruszyła sprzedaż, znamy ceny

Fot. Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Drugi WRC Rajd Europy Centralnej odbędzie się dopiero w październiku. Już teraz można jednak kupić bilety na wydarzenie, które w zeszłym roku obserwowało z bliska 125 tysięcy osób.

Organizatorzy wyjątkowej imprezy w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, która swoim zasięgiem obejmuje trzy kraje – Niemcy, Czechy i Austrię – nie mieli łatwego zadania w związku z drugą edycją. Niedostępność hali Dreiländerhalle w Pasawie, gdzie był zlokalizowany park serwisowy, wymusiła zmianę lokalizacji bazy rajdu na Bad Griesbach, a także przesunięcie terminu o dwa tygodnie do przodu.

Warto dodać, że organizacja ubiegłorocznej imprezy również nie przebiegła bezproblemowo. Odcinek testowy musiał zostać przerwany, aby umożliwić dojazd karetki do wypadku poza trasą rajdu, Esapekka Lappi prawie zabił kilku kibiców w przerażającym wypadku, a jeden z odcinków specjalnych został odwołany, ponieważ nie udało się opanować publiczności.

Rajd był krytykowany jeszcze przed startem za wysokie ceny biletów i te się nie zmienią, po raz kolejny mieszcząc się w przedziale od 45 do 125 euro.

Najtańsza wejściówka umożliwia wstęp tylko na jeden dzień rajdu, natomiast za 99 euro zostaniemy wpuszczeni na oesy przez trzy dni – piątek sobotę i niedzielę.

Nawet najdroższy bilet – kosztujący 125 euro plastikowy egzemplarz kolekcjonerski, limitowany do 1000 sztuk, nie zapewnia wstępu na czwartkowy superoes na torze wyścigowym Velká Cuchle.

Zmiana lokalizacji pokazowego odcinka specjalnego z dróg publicznych na dedykowaną arenę spowodowała mniejszą podaż biletów, a zarazem wzrost ich ceny – za miejsce stojące zapłacimy 40 euro, a wejście na trybunę będzie kosztować 80 euro.

Podobnie jak rok temu, dzieci do 16. roku życia mają zapewniony bezpłatny wstęp, będąc pod opieką dorosłego z biletem. Sprzedaż wejściówek odbywa się poprzez stronę internetową organizatora.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.