WRC Rally Show Warsaw to przedsmak Rajdu Polski w centrum Warszawy

Fot. M-Sport

Najbliższa runda Rajdowych Mistrzostw Świata WRC to Orlen 80. Rajd Polski w weekend 27-30 czerwca 2024. Tydzień wcześniej organizator przygotował dla kibiców przedsmak rajdowej rywalizacji w Warszawie.

WRC Rally Show Warsaw to specjalny pokaz zorganizowany w niedzielę, 23 czerwca, na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. W godzinach 16-19 kibiców będzie rozgrzewać ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Polski Mārtiņš Sesks za kierownicą Forda Pumy Rally1, którym kilka dni później będzie walczyć o kolejny triumf w Mikołajkach. Dla wybranych będzie nawet możliwość przejazdów na prawym fotelu – więcej informacji o konkursie pojawi się na profilu organizatora.

Poza Łotyszem, na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie pojawi się chociażby Krzysztof Hołowczyc, który będzie gościem honorowym zorganizowanej tam konferencji prasowej. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli też liczni celebryci i pasjonaci motoryzacji.

Rajd Polski to największe święto rajdów w Polsce! Bardzo się cieszę, że w tym roku wrócił do kalendarza WRC, to ogromne wyróżnienie i nobilitacja. Kibice będą mieli okazję podziwiać najnowsze wurce i najlepszych kierowców, a to wszystko na naszych ukochanych, mazurskich szutrach. Jestem dumny, że możemy mieć polską flagę w kalendarzu Mistrzostw Świata. Nowe auta WRC trochę przypominają legendarną grupę B, oczywiście nieporównywalnie lepiej się prowadzą i możecie mi wierzyć, na żywo robią nieprawdopodobne wrażenie. Zapowiada się wspaniałe motorsportowe widowisko, na którym nie może zabraknąć prawdziwego fana rajdów – ja oczywiście również będę w Mikołajkach!” – powiedział Hołowczyc.

Kibice będą mogli podziwiać nie tylko najnowszą Pumę Rally1, ale też samochody rajdowe przeszłości – słynne Audi Quattro S1, które wciąż uczestniczy w rywalizacji w ramach Millers Oils HRSMP, czy Forda Escorta zbudowanego przez Marka Sudera, w barwach znanych ze startów Janusza Kuliga.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Oprócz przejazdów rajdówek, będzie można zobaczyć z bliska pracę zespołu rajdowego i serwisu WRC lub zdobyć autograf topowych gwiazd motorsportu. Na miejscu będzie można również kupić bilety na Rajd Polski.

RALLY and RACE jest jednym z partnerów WRC Rally Show Warsaw. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, obserwuj nas w Wiadomościach Google.