Wrzesień należał do Waldka i Małgosi!

Ktoś powiedział kiedyś, że nie zawsze można wygrywać. Duet Waldemar i Małgorzata Balcerek uparcie udowadniają sobie i kibicom, że… wręcz przeciwnie! Schyłek tegorocznego lata przyniósł załodze szereg spektakularnych zwycięstw. Powoli zaczynamy się nawet martwić, gdzie Gosia i Waldek pomieszczą te wszystkie, wywalczone swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami ogromną determinacją i ciężką pracą, puchary…

O tym, że po raz kolejny triumfowali na pleszewskich „oesach” podczas „Fanatic Rally Time” doskonale wiedzą wszyscy miłośnicy motosportu. Jednak ten sukces to dopiero początek zwycięskiego maratonu Balcerków!

Sukcesem pleszewska ekipa zakończyła podbój miasta Kopernika. Byli najlepsi spośród ponad 50 załóg, które wzięły udział w VII rundzie ogólnopolskiego cyklu AB CUP i BMW-Challenge. Imprezę organizuje Automobilklub Bydgoski.

Tym razem zacięta rywalizacja toczyła się na toruńskim poligonie. Teren, z którym mierzyli się uczestnicy, był technicznie trudny, z wąskimi alejkami i z wieloma ślepymi zakrętami, a przede wszystkim, z racji panujących warunków atmosferycznych, był miejscami piekielnie śliski. Stawkę obstawiły mocne ekipy, więc walka o najlepszy czas rozpoczęła się tuż od pierwszego odcinka. Mimo nieprzyjemnej pogody w ostatni weekend września, atmosfera zawodów była nadzwyczaj gorąca. I to jest właśnie żywioł naszej ekipy! Waldek w duecie z Gosią na prawym fotelu, okazali się najlepsi, zarówno w klasie piątej, jak i w całej generalce całego cyklu!

9aWcześniej rajdowcy z WRC Pleszew pokazali klasę w dwóch kolejnych rundach innej imprezy. Po nieomal trzymiesięcznej przerwie, w niedzielę, 1 września na terenie ośrodka Rallyland odbyła się IV w tym sezonie runda Motul Rallyland Cup 2013. Na starcie zawodów rywalizację rozpoczęło sześćdziesiąt załóg. Zmagania okazały się dla Gosi i Waldka przysłowiową „bułką z masłem”, mimo że na „oesach” pojawiło się kilka „chytrych” przejść z asfaltu na szuter, które wymagały od zawodników doskonałego refleksu. Formalnością będzie odnotowanie pierwszego miejsca w V klasie i klasyfikacji generalnej, wywalczone przez pleszewskich reprezentantów.

Sukcesem pleszewian zakończyła się także następna, kończąca kalendarzowe lato, VII odsłona Rallylandu. Tym razem trasa okazała się szalenie wymagająca dla wszystkich kierowców. Część z nich nie dojechała do mety, kilka aut zakończyło rywalizację… w rowie. Gosia i Waldek objęli prowadzenie na półmetku zmagań i już go nie oddali! W efekcie pewnie wiodą prym w tegorocznej edycji „Kucharowego” cyklu.

Tekst: Zuzanna Musielak