WSK Open Series. Polak blisko podium w Mini U10.

Leo Górski
Leo Górski, fot. Sportinphoto

We włoskim Lonato wystartował kolejny cykl serii WSK. Tym razem na starcie WSK Open Series zameldowało się 202 kierowców w pięciu kategoriach. Wśród nich również dziewiątka polskich zawodników.

W kategorii Mini 60 obserwowaliśmy czterech polskich zawodników. To Remigiusz Samczyk (Kidix), Kacper Rajpold (Novalux), Bruno Gryc (Parolin) i Adam Bryła, który zadebiutował w fabrycznym zespole CRG.
W gronie kierowców Mini U10 tradycyjnie wystartował Leo Górski (Babyrace) oraz Ksawery Dudkowski (Novalux) i Wiktor Stalmach (Team Driver). Z kolei w kategorii KZ2 obserwowaliśmy Filipa Wójcika i Jakuba Wójcika (obaj Jastrzębski).

Niezwykle blisko podium zakończył rywalizację w kategorii Mini U10 Leonardo Górski, który prezentuje w tym sezonie niezwykle dobrą formę. Młodziutki Polak ścigający się w słynnym Babyrace zakończył finał na czwartej pozycji ze stratą do podium zaledwie 0.852. Dobra postawa Leo w ten weekend owocowała 11. czasówką w treningu oficjalnym, 5. miejscem w rankingu po heatach oraz 6. w prefinale.

W wyścigu głównym zawodów wystartował również Wiktor Stalmach, który również zakończył zawody wysoko, bo na 7. pozycji. Wiktor zaliczył ósmą czasówkę, po heatach również był ósmy, a w prefinale uplasował się na drugim miejscu.
Niestety poza finałem zakończył zawody Ksawery Dudkowski, który w prefinale przyjechał na metę na 19. miejscu. Rywalizację wygrał Belg Antoine Venant z Kidixa, a drugi był również Belg Henri Kumpen.

PRZECZYTAJ: Przyrowski liderem Euro Series Champions of the Future

W kategorii Mini 60 tryumfował Dean Hoogendoorn z Holandii, który wyprzedził Kanadyjczyka Ilie Crisana oraz Rosjanina Vladimira Ivannikova. W finale kategorii wystartował Remigiusz Samczyk (czasówka P24, heaty P25, prefinał P21), który uplasował się na 19. pozycji. Pozostali Polacy uplasowali się poza grupą finałową kończąc zawody na 38. miejscu Bruno Gryc, 39. Kacper Rajpold oraz 57. Adam Bryła. Na uwagę zasługuje debiut młodziutkiego Adama Bryły w fabrycznym teamie CRG.

Z kolei w kategorii KZ2, w której wystartowali Filip i Jakub Wójcikowie, zwyciężył Senna van Walstijn z Holandii przed Paolo Ippolito i Danilo Albanese w Włoch. Polacy finiszowali w finale na P26 Jakub Wójcik (czasówka P33, heaty P34, prefinał P17) i P28 Filip Wójcik.

Kolejna runda WSK Open Series zaplanowana jest na torze w Cremonie na prze łomie marca i kwietnia.