WSK. Podium Kucharczyka na La Conce

Polski kierowca znów na podium prestiżowej WSK. Tym razem trzecie miejsce w kategorii OK zajął Tymoteusz Kucharczyk, fabryczny kierowca Birela. W finałach na słynnej La Conce wystartowało sześciu Polaków.

To pierwsze podium Tymoteusza Kucharczyka w kategorii seniorskiej OK w prestiżowej serii WSK, ale dziesiąte trofeum zdobyte w tych rozgrywkach od początku jego startów. Młody zawodnik z Polski powoli zbliża się do mistrza świata z 2015 roku Karola Basza, który ma najwięcej podiów w WSK i jest najbardziej utytułowanym polskim kierowcą w historii. Kucharczyk jest komplementowany przez kartingowych obserwatorów w Europie i na świecie, bowiem już w swoim trzecim starcie w wymagającej kategorii seniorskiej zdołał stanąć na podium niezwykle silnej stawki.

Na La Conce, która polskim kibicom kojarzy się właśnie ze zdobyciem tytułu mistrza świata przez Karola Basza, sześciu naszych zawodników wystartowało w wyścigach finałowych. Niestety, z rywalizacji trzech kategorii odpadli po prefinałach Kuba Rajski z fabrycznego Kosmic Racing wśród seniorów, w grupie najmłodszych Antoni Kosiba (AV Racing), Juliusz Ociepa (KRK Racing) i Klara Kowalczyk (FA Alonso), a Maciej Gładysz (Sauber) wycofał się z powodu kontuzji po dwóch wyścigach kwalifikacyjnych juniorów.

W finałach wystartowali Tymoteusz Kucharczyk i Maksymilian Angelard (obaj Birel ART) oraz Karol Pasiewicz (FA Alonso), którzy rywalizowali w seniorskiej OK. Podium Kucharczyka było najlepszym wynikiem Polaków w tej kategorii. Karol Pasiewicz uplasował się na 11. pozycji, a Angelard był 27. W OK Junior Gustaw Wiśniewski (Sauber) zajął 22. miejsce, a wśród najmłodszych największą szansę na podium miał Jan Przyrowski (AV Racing), który ruszył do wyścigu z pole position, jednak ostatecznie minął metę jako ósmy kierowca wyścigu. Z kolei drugi z polskich zawodników w finale Mini 60 Marcel Kasprzycki (AV Racing) uplasował się na 29. miejscu.

Rywalizację w Muro Leccese zakończyli zwycięstwami Brytyjczyk Arvid Lindblad (Kart Republic), który był najszybszy w OK, Jamajczyk Alex Powell (Kart Republic) w juniorskiej OK oraz Hiszpan Christian Costoya (Parolin), który wygrał w Mini 60.

W klasyfikacji generalnej najwyższą pozycję wśród polskich kierowców zajmuje Tymoteusz kucharczyk, który po dwóch rundach jest trzeci w OK. Siódmy wśród juniorów jest Gustaw Wiśniewski, a Jan Przyrowski jest czwarty w Mini 60.